Krzysztof Miruć pokazał projekty sypialni. 5 z nich robi wrażenie

2023-05-04 11:20

Krzysztof Miruć to obok Doroty Szelągowskiej czołowa postać polskich programów o tematyce wnętrzarskiej. Architekt na swoim Instagramie chętnie pokazuje zdjęcia ze swoich realizacji. Zobaczcie 5 najciekawszych sypialni zaprojektowanych przez Krzysztofa Mirucia.

miruć krzysztof
Autor: instagram.com/krzysztof.miruć

1. Biało-czarna sypialnia

W tej niewielkiej sypialni przeważają delikatne, stonowane kolory. Białe ściany są idealnym tłem dla anatomicznych rysunków zamkniętych w czarnych ramkach.

Czerń pojawia się w różnych elementach wystroju i wyposażenia sypialni, m.in. jako żaluzje, nowoczesne lampy, szafka nocna czy ramy luster zawieszonych po obu stronach łóżka.

Klasyczna czerń z neutralną bielą tworzy elegancki i ponadczasowy duet. Biało-czarne kontrasty łagodzi we wnętrzu szare łóżko, a także złote dodatki i soczyście zielona roślinność.

2. Przytulna sypialnia z miejscem do pracy

Ta przestronna sypialnia jest nie tylko miejscem do odpoczynku, ale również do pracy. Krzysztof Mikuć zagospodarował w pomieszczeniu kącik z podwieszanym drewnianym biurkiem i ogromnym lustrem. Duży blat może pełnić również funkcję toaletki.

W sypialni przeważają szarości skontrastowane z drewnianymi meblami i lamelami, które zdobią ścianę tuż przy biurku. Z kolei ściana za łóżkiem została w całości (aż do sufitu) wyłożona miękkim tapicerowanym zagłówkiem w kolorze szarym. Taki zagłówek nie tylko stanowi przyjemne w dotyku oparcie, ale również poprawia akustykę pomieszczenia.

3. Sypialnia z mocnym akcentem kolorystycznym

Kto powiedział, że sypialnie muszą być tylko białe i szare? Czasem warto pokusić się o odrobinę koloru – tak jak zrobił to Krzysztof Mikuć w poniższej sypialni.

Część czarnej ściany architekt wyłożył podświetlanymi panelami w kolorze czerwonym, niebieskim i żółtym.

4. Sypialnia z dużym lustrem

Ta sypialnia to kwintesencja klasycznej elegancji z nutą nowoczesnego luksusu. Subtelna brązowa ściana kontrastuje z białym łóżkiem i modułowym zagłówkiem, tworząc oryginalny i bardzo stylowy duet.

Zielone poduszki, pled oraz zdjęcia nad łóżkiem wprowadzają do pomieszczenia odrobinę koloru, ożywiając go. Z kolei boczna ściana ze szklaną taflą sięgającą do sufitu optycznie powiększa pomieszczenie.

5. Sypialnia w stylu industrialnym

Na koniec coś dla miłośników loftowych wnętrz. Ściany tej sypialni w całości wyłożono czerwoną cegłą. Surowy klimat łagodzi we wnętrzu parkiet w ciepłym odcieniu drewna ułożony w jodełkę, klimatyczne oświetlenie oraz łóżko, którego zagłówek obito materiałem w kratę.

Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE