Jak stworzyć elegancką i kobiecą sypialnię

2008-07-16 2:00

Jak stworzyć elegancką, wygodną i kobiecą sypialnię radzi Justyna Smolec, szefowa stylistów "Dobrego wnętrza".

Podczas urządzania sypialni nie idźmy na kompromis między wygodą i modą. Tu spędzamy jedną trzecią naszego życia, warto więc zainwestować w komfort.

Jakie łóżko do sypialni

Kupujmy łóżko największe, jakie może się zmieścić w naszej sypialni. Nie zdominuje ono wnętrza, jeśli wybierzemy nowoczesny design, prostą formę i zagłówek w stonowanym kolorze - będzie dobrym tłem dla dodatków. Uniwersalne są pod tym względem odcienie beżu i szarości, ale czarny też świetnie się sprawdza.

Kolory i dodatki w sypialni

Ciemne kolory w sypialni są modne: stwarzają wyrafinowany, dekadencki nastrój. Największe możliwości kreowania stylu sypialni dają tkaniny. Powinny być w dobrym gatunku - tak delikatne miękkie, że przyjemnością jest położyć się na nich nago. Najmocniejsze akcenty dekoracyjne umieszczajmy u wezgłowia. To, na co patrzymy przed snem i rano, niech nie atakuje naszych zmysłów kolorem i wzorem. Im mniej drobiazgów wokół łóżka, tym lepiej. Unikajmy zwłaszcza przypadkowych dekoracji i tandetnych pamiątek. Natomiast kilka starannie dobranych detali podkreśli indywidualny styl naszej sypialni.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

W nowy rok wkraczamy z mocnym postanowieniem ODPOCZYNKU. Styczniowy numer magazynu „M jak Mieszkanie” zachęca do relaksu w sypialni – przytulnej i efektownej.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie – Styczeń 2022