Delikatna BIAŁA SYPIALNIA: 10 pomysłów na piękną i klasyczną sypialnię w bieli

2013-10-25 16:17

Biała sypialnia jest dobrym pomysłem do wnętrz klasycznych, ale i nowoczesnych. W delikatnej białej sypialni żaden inny kolor nie sprawdzi się jak czysta biel. Można ją połączyć z szarością lub pastelowymi dodatkami.

W białej sypialni możemy poszaleć z dodatkami – oczywiście z wyczuciem, bo mimo iż biel jest neutralną barwą, zbyt dużo kolorów w dodatkach może zaburzyć estetykę wnętrza. Biała sypialnia będzie doskonałym rozwiązaniem do wnętrz klasycznych i nowoczesnych.

Biała sypialnia: piękne wnętrze ze stylem

W białej sypialni musi dominować białą barwa. Białe są więc ściany, łóżko i meble oraz najczęściej narzuta. Zdarzają się sypialnie w stylu total look i wówczas biała jest także podłoga i wszystkie dodatki. Tak zaaranżowana biała sypialnia sprawdzi się we wnętrzach nowoczesnych, w których dominuje minimalizm i niemal sterylność.

Najczęściej jednak w białej sypialni zdarzają się kolorowe akcenty i dodatki. Biel sypialni dobrze połączy się na przykład z ciemną podłogą, która w kontraście do białych ścian nie przytłoczy wnętrza. Warto w białej sypialni postawić na pastelowe dodatki i dekoracje – uda się wówczas stworzyć niezwykle subtelne i kobiece wnętrze. Zwłaszcza, jeśli do dekoracji wykorzystamy lekkie i przezroczyste tkaniny – na przykład w aranżacji okna.

Zobacz w galerii pomysły na subtelne biała sypialnie!