Beżowa sypialnia: beż w roli głównej - ZDJĘCIA

2013-08-23 17:47

Beżowa sypialnia może się okazać strzałem w dziesiątkę, jeśli umiejętnie wykorzystamy ten delikatny kolor. Beż wymaga ciekawych dodatków, aby nie był zbyt monotonny. Beż w sypialni - poznaj najciekawsze aranżacje z kolorem beżowym w roli głównej!

Kolor beżowy należy do bogatej palety barw pastelowych. Beż to jasny kolor z dużą domieszką bieli. W aranżacji wnętrz możemy jednak spotkać różne odcienie beżu – z domieszką szarości, perły, albo wpadający w odcienie brązu. Beżowa sypialnia będzie doskonałym wyborem dla osób lubiących harmonię. Beż w sypialni sprawi, że pomieszczenia nabierze ciepła i stanie się bardziej przytulne.

Czytaj też: Kolor beżowy: jak urządzić ładne beżowe wnętrze. Zdjęcia i porady

Beżowa sypialnia

Beż w sypialni może się pojawić na ścianach lub suficie – warto, aby odcień beżu na suficie był o dwa tony jaśniejszy, niż na ścianach, gdyż podwyższy to optycznie wnętrze. W odcieniach beżu mogą być również meble oraz dodatki do sypialni– narzuta, poduszki. Beż jest łagodnym i spokojnym kolorem, dlatego warto go odrobinę ożywić.

Zobacz też: Stylowy salon w brązach i beżach. Przytulna aranżacja wnętrza

Beżowa sypialnia - jakie dodatki? 

Aranżacja sypialni w spokojnych beżach może się okazać zbyt nudna i monotonna – nawet na sypialnię, w której mamy się przecież relaksować i wypoczywać. Dlatego warto beż w sypialni przełamać inną barwą – na przykład czystą bielą albo zielenią lub brązem. Połączenie koloru beżowego z zielonym stworzy w wystroju sypialni przyjemną gamę barw natury. Ozdobne poduszki w zielono-pastelowej tonacji dodadzą do pomieszczenia nuty stylu rustykalnego. W sypialniach o nowoczesnym wystroju możemy się zdecydować na mocniejsze akcenty kolorystyczne – na przykład granatowe lub czerwone. 

Nie przegap: Nowoczesny salon: designerskie beże i szarości w aranżacji salonu

Beż w aranżacjach wnętrz - ZOBACZ GALERIE ZDJĘĆ

Wystrój sypialni w łagodnych beżach stworzy miłe i przyjemne wnętrze - beżowy dopasuje się jednak też do pozostałych pomieszczeń! Zobacz inspiracje z beżem w galeriach zdjęć zamieszczonych poniżej.