NOWOCZESNY SALON: designerskie beże i szarości w aranżacji salonu

2013-12-04 19:07 Wiesława Jagalska

Aranżacja salonu jest idealnie przemyślana. Nowoczesny salon jest przestronny, mimo że całą ścianę ma zabudowaną. Salon: aranżacja i kolory są stonowane, meble do salonu proste, ale całość urządzona z dizajnerską ekstrawagancją. Nowoczesny salon zasługuje na brawa...

Aranżacja salonu została powierzona specjaliście. Salon i kuchnia, a także przedpokój tworzą otwartą część dzienną. Po zlikwidowaniu przedpokoju z korytarza wchodzi się wprost do salonu. Salon projekt wnętrza wykonała Justyna Smolec (Architektura & Design). Nowoczesny salon jest efektowny i wygodny. Salon aranżacja i zabudowa zostały tak zaprojektowana, by były jak najmniej widoczna - regał w salonie ma gładkie błyszczące fronty, jest pozbawiony uchwytów. Dzięki temu aranżacja salonu i kuchni jest spójna i klarowna.

Salon aranżacja: projekt nowoczesny salon

Aranżacja salonu to beże i szarości, a na ich tle kilka kolorowych, niepowtarzalnych mebli i dodatków wołających: „Spójrz na mnie!” - oto przepis Justyny Smolec na to, by nowoczesny salon wydawał się większy i miał dynamiczny wystrój. Aranżacja salonu ma dobrą bazę - ściany i podłogi tworzą neutralne tło, na którym wyróżniają się unikaty. Jednym z nich jest kuchenny półwysep (na granicy kuchni i salonu) - zaprojektowana przez Justynę dębowa „skrzynia” przykryta blatem z płomieniowanego granitu (wykonana przez firmę Zebrano). Salon ma wydzielone strefy: jadalnianą i wypoczynkową. Ściana w salonie, na której powieszono tv, wyłożona jest połyskującą tapetą w zgeometryzowany biologiczny wzór (wygląda trochę jak woda oglądana pod mikroskopem). Aranżacja salonu zwraca uwagę umiejętnym dobraniem detali.

Nowoczesny salon: meble do salonu

Urządzając salon (projekt wnętrz) zlikwidowałam podziały między kuchnią, salonem i przedpokojem, łącząc te wnętrza w dużą część dzienną - mówi Justyna Smolec z pracowni Architektura & Design. Salon umeblowany jest wygodnie i nowocześnie. Niektóre meble do salonu powstały na zamównienie według projektu architektki. Nietypowym elementem wyposażenia salonu jest „mebel w dziupli” - czyli szafki na płyty DVD zrobione ze skrzynek po butelkach wina. Skrzynki zostały wkomponowane w regał zajmujący całą ścianę salonu. Aranżacja salonu ma odpowiednik w wystroju kuchni - gładką, jak mówi architektka, znikającą szafę mieszczącą AGD, która optycznie powiększa przestrzeń. Biała zabudowa w aranżacji salonu zajmująca całą ścianę to nowoczesna forma regału (mieści książki, zastawę, kolekcję płyt). I też jest meblem „na wysoki połysk”. Ale o wiele praktyczniejszym! Meble do salonu: regał ma większą pojemność, wygłusza (za ścianą mieszkają sąsiedzi), a gładkie fronty z lakierowanego MDF-u, odbijając światło, powodują, że aranżacja salonu nabiera głębi. Zwłaszcza wieczorami, gdy włączona jest listwa LED umieszczona wzdłuż górnej krawędzi, salon nabiera klimatu. Walka o przestrzeń i światło jest tym bardziej uzasadniona, że w tej części salon został zmniejszony - przesuwając ściankę TV w stronę okna, architektka powiększyła znajdującą się za nią toaletę dla gości. W codziennym użytkowaniu salonu wygrywa wygodna, rozłożysta sofa z BoConcept. Ale to stół stojący w salonie „Magis Sussex” z łupkowym blatem wspartym na ramie z ocynkowanej blachy (proj. Robin Day) - jest salonowym królem dizajnu. Przy stole stylizowane krzesła zamówione przez internet i obite kolorowym filcem, a na środku puf firmy Meble VOX.