Jak urządzić sypialnię: dekoracje na ścianę i dodatki do sypialni

2014-08-20 17:00

Sypialnia to miejsce, w którym spędzamy połowę życia. Dlatego ważne, aby była urządzona w zgodzie z naszym gustem. Oryginalne dekoracje ścian w sypialni sprawią, że nabierze ona wyjątkowego charakteru i odpoczynek stanie się jeszcze przyjemniejszy. Zobaczcie 10 POMYSŁÓW na dekoracje i dodatki do sypialni!

Spis treści

  1. Dekoracje do sypialni
  2. Ozdoby na ścianę do sypialni

Ściany najczęściej traktujemy jak płaszczyzny, na których możemy wyeksponować meble czy obrazy. Wielbiciele minimalizmu najczęściej malują pomeszczenia w kolorach bieli lub szarości. Romantyczki decydują się na delikatny róż, a fani ponadczasowej klasyki preferują stonowane beże.

Dekoracje do sypialni

Oczywiście, najczęściej malujemy pokoje na jeden kolor, ale coraz popularniejsze stają się dekoracje, dzięki którym stworzymy oryginalne i niebanalne pomieszczenia.

Pomysłów na ozdobienie ściany jest mnóstwo:

  • trójwymiarowe panele
  • cegła
  • farby strukturalne
  • naklejki
  • beton dekoracyjny - każda z tych propozycji odmieni nasz pokój bez konieczności kosztownego remontu.

Ozdoby na ścianę do sypialni

Sypialnia to jedno z ważniejszych pomieszczeń w domu, dlatego tak istotny jest fakt, abyśmy czuli się w niej dobrze. Jeśli w naszej sypialni mamy już łóżko, szafę i szafki nocne - wydawać by się mogło, że pokój jest już gotowy. Nic bardziej mylnego! Na aranżację całego wnętrza nie składają się tylko meble, ale też ściany, wystrój okien i dodatki.

Wybierając dekorację na ścianę do sypialni, trzeba ją dobrze przemyśleć, aby pasowała do panującego w pomieszczeniu stylu. Najczęściej ozdabiamy ścianę za łożkiem. Możemy zdecydować się na panele dekoracyjne w dowolnie wybranym przez nas kolorze. Będzie to nowatorskie rozwiązanie, które w efekcie nada naszej sypialni świeżego charakteru, a co ważniejsze - nie zrujnuje naszej kieszeni.

Kolejnym pomysłem na dekoracje ścian jest beton dekoracyjny i farby strukturalne. Świetnie sprawdzą się w minimalistycznych wnętrzach. Jeśli nie chcecie wprowadzać dużych zmian, a zależy wam na efekcie, zawsze można wybrać dekoracyjne naklejki z motywującymi hasłami. Urządzając sypialnię, nie zapominajmy też o dodatkach. Lampki nocne, ozdobne poduszki, narzuty i koce - to one sprawiają, że pomieszczenie staje się przytulne i harmonijne.