Mała sypialnia wcale nie jest skazana na wymuszony niewielkimi gabarytami wnętrza przymus minimalizmu i barw monochromatycznych. Przykład aranżacji małej sypialni z garderobą inspirowanej orientem jest tego doskonałym przykładem. Jak umiejętnie łączyć ze sobą elementy dekoracyjne w sypialni, aby ominąć efekt przeładowania, a jednocześnie przemycić do wnętrza sypialni ulubione przedmioty i styl?

Mała sypialnia w stylu orientalnym: przytłumione kolory orientu 

Wszystkie dekoracyjne formy, uwzględnione w aranżacji małej sypialni, stonowano zgaszoną kolorystyką fioletu, szarości, akcentami indyjskiego różu i rozbielonego beżu. Cała uroda aranżacji oparta została na fakturach. Małą sypialnię zdobi bowiem intensywna wzorniczo (acz stonowana kolorystycznie) tapeta w stada ptaków, umieszczona na ścianie za dekoracyjnym łóżkiem.

Zobacz: ładne sypialnie GALERIA >>>

Zagłówek tapicerowanej zgaszonym fioletem ramy łóżka to miękki, prostokątny element z misternie udrapowanym pikowaniem. Współczesny żyrandol z przeziernego tworzywa przywołuje skojarzenia z charakterystycznym, orientalnym oświetleniem pałacowym oraz z... siecią rybacką. Lustrzana szafka nocna, elegancka lampa z białym, prostokątnym kloszem, satynowa poszewka na poduszkę w kolorze indyjskiego różu oraz fotel we wrzosowym obiciu uzupełniają kolorystycznie wnętrze malej sypialni i przypominają orientalną kolorystykę głównej inspiracji.

Mała sypialnia w stylu orientalnym: przepych kontrolowany

Umieszczone naprzeciw łóżka lustro, oparte jest na podłodze i ciekawie dodaje wnętrzu małej sypialni oddechu. Rzeźbiona rama lustra i srebrzyste wykończenie stylistycznie nawiązują do lustrzanej nocnej szafki naprzeciwko. Jednak najbardziej stylotwórczym elementem wyposażenia małej sypialni w stylu orientalnym jest egzotyczna konsolka w roli toaletki, z charakterystycznymi, zaokrąglonymi okuciami. Zgaszona kolorystyka przybrudzonego błękitu podniosła jej walor orientalny. Liczne drobiazgi na blacie w kolorze srebrnym (ramka na zdjęcia, świeczniki) również nie pozbawione zostały faktur i rozrzeźbień, a to z kolei podbija niesamowicie orientalne stylowo wykończenie małej sypialni z garderobą.

WIĘCEJ: Wnętrza w stylu orientalnym >>>