Stylowa sypialnia: podpowiadamy, jak ją urządzić bez błędu. Częstym błędem popełnianym przy urządzaniu stylowej sypialni jest łączenie jej z przeróżnymi funkcjami pomieszczeń gospodarczych: garderobą, suszarnią, maglem, szwalnią, czytelnią, gabinetem do pracy itd. Sprzyjającą wypoczynkowi harmonię pożera chaotyczność funkcji i mnogość przedmiotów. Zapominając często o podstawowej, wypoczynkowej funkcji  sypialni, „okraszamy” ją zbędnymi i rozpraszającymi uwagę bibelotami. O ile połączenie funkcji garderoby z sypialnią jest praktyką dość częstą (z uwagi na oszczędność miejsca), tak w przypadku pozostałych działań musimy być bardziej radykalni. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby w ciągu dnia sypialnia służyła również jako pomieszczenie „do zadań specjalnych”. Niemniej pod wieczór starajmy się ją oczyścić z funkcji, które nie stanowią jej przeznaczenia - wynieśmy suszarkę z praniem, schowajmy dokumenty w segregatory i przywróćmy wnętrzu sypialni wrażenie ładu i harmonii. Uporządkowana i klarowna przestrzeń stylowej sypialni, pozbawiona „retrospekcji” zadań niedokończonych (w postaci sterty ubrań do prasowania) wpłynie zbawiennie na nasz dobry i błogi sen.

Stylowa sypialnia: na co lubię patrzeć, gdy zasypiam

To pytanie warto sobie zadać uczciwie, zanim zaczniemy urządzać sypialnię. Stylowa sypialnia lubi dekoracje. Na pewno mamy w swoim zasięgu przedmioty, które budzą nasze szczere emocje – pamiątkowa figurka z podróży marzeń, zdjęcie z dzieciństwa, życiowa sentencja, ulubiona grafika... Zastanówmy się, wybierzmy, a następnie wyeksponujmy ulubione przedmioty w aranżacji stylowej sypialni. Ich dobór określi nas stylowo, nie zaś odwrotnie. W sypialni nie udawajmy kogoś, kim nie jesteśmy. Otaczajmy się tym, co sprawia nam prawdziwą przyjemność. W otoczeniu nostalgicznych, sprzyjających dobrym skojarzeniom pamiątek, łatwiej zrelaksować się przed snem. Zapominamy choć na chwilę o troskach dnia minionego, zanurzając się w piękne wspomnienia, obrazy i przeżyte emocje.

Sypialnia stylowa, czyli szyta na miarę

Stylowa sypialnia to sypialnia szyta na miarę swego lokatora. Podobnie jak ubranie, które precyzyjnie skrojone na miarę i w twarzowym kolorze przydaje nam uroku i pewności siebie. Tak samo rzecz się ma z aranżacją sypialni spójnej z naszym stylem. Na co zwrócić należy szczególną uwagę?

Kolorystyka stylowej sypialni

Stylowa sypialnia aranżacje: zacznijmy od wyboru kolorów. Oprócz faktu, że kolor w sypialni musi nam się podobać, powinien być dobrany w odcieniu spokojnym, przydymionym (jeśli fiolet – to lawendowy, jeśli brąz – to w wersji cappuccino itd.). Łatwiej nam będzie wówczas zgrać własne upodobanie kolorystyczne z założeniem relaksacyjnym jakie dotyczy wnętrza sypialni – zgaszone, nie nasycone kolory w stylowej sypialni ukołyszą nas do snu lepiej niż niejedna kołysanka.

Faktury stylowej sypialni

Stylowa sypialnia aranżacje: wybieramy faktury. Tu też skupmy się na tym, co przyjemne dla ciała – materiały takie jak szorstkie lny czy chłodne atłasy są przypisane jedynie wybranym, zdeterminowanym jednostkom, które konsekwentnie lubują się w tego typu fakturach. Bardziej uniwersalnymi i akceptowalnymi przez większość materiałami otulającymi sennie przestrzeń stylowej sypialni są miękka bawełna (także w wersji bawełny satynowej), flanela, plusze, flausze i misie. Ich mięsistość i ociężałość, a także przyjemna w dotyku faktura sprzyja skojarzeniom relaksacyjnym i sennym w sypialni.

Detal stylowej sypialni

Stylowa sypialnia aranżacje: wybieramy dodatki i meble. W postaci zabytkowej toaletki po babci, patynowanego lustra, ulubionej zabawki z dzieciństwa, złotej ramy z ulubionym zdjęciem czy zgoła innego gadżetu bliskiemu naszym upodobaniom. Ustawmy w swojej stylowej sypialni coś, na co lubimy i chcemy patrzeć. Co przywoła w nas dobre i bliskie sercu myśli. Banalny przedmiot o niebanalnym znaczeniu dla użytkownika stylowej sypialni przysporzy więcej pozytywnej aury, niż najwymyślniejsze aranżacje zlecone choć by i specjalistom, ale nie znających ukrytych potrzeb nas samych. Nie bójmy się urządzać swoich sypialni po swojemu - stylowo!