Nowoczesna sypialnia została urządzona wyjątkowo ascetycznie. Drewniane łóżko zintegrowane z wezgłowiem i szafkami nocnymi zajmuje całą szerokość pokoju, dzięki czemu optymalnie wykorzystuje zastaną przestrzeń. Oprócz wygodnego miejsca do spania jest tu miejsce do odłożenia książki, okularów lub innych drobiazgów oraz niezbędne oświetlenie. Wygodne, na regulowanych ramionach, lampki nocne umieszczone nad wezgłowiem, rozmieszczone zostały tak, by można było czytać nie przeszkadzając spać osobie obok. Jednocześnie na suficie znajduje się  plafon – dla odmiany oczywiście biały -  oświetlający całe wnętrze gdy zajdzie taka potrzeba.

Biała sypialnia z kolorową sztuką w tle

Biała sypialnia z kolorową sztuką w tle - dosłownie. Barwny obraz powieszony został na ścianie nad wezgłowiem łóżka. Jest to jedyna kolorowa rzecz znajdująca się w białej sypialni, przełamująca neutralny kolor ścian i frontów szafy oraz ciepły odcień drewna, z którego wykonane jest łóżko. Do kolorów obrazu dopasowano barwę pledu, przykrywającego w ciągu dnia, białą pościel. Ciepłe odcienie koloru pomarańczowego i żółtego znakomicie zmiękczają biel ścian i szafy, dzięki czemu biała sypialnia staje się przyjazna dla ludzkiego wzroku. Jednocześnie obraz, dzięki ograniczonej palecie kolorystycznej  nie zakłóca harmonii panującej w tej nowoczesnej sypialni.

Nowoczesna sypialnia idealna dla alergika

Tak zaaranżowana nowoczesna sypialnia jest wyjątkowo przyjazna osobom cierpiącym na alergie. Poza pościelą i roletą w oknie nie znajdziemy tutaj żadnych tkanin, w których mogą mnożyć się nieprzyjazne nam roztocza. Roleta, w takim wypadku,  powinna być wykonana z tkaniny, do której nie przywiera kurz. Również pod łóżkiem i pod szafkami nocnymi kurz nie ma prawa bytu. Wszystkie powierzchnie są gładkie i łatwo dostępne podczas sprzątania.