Gdy w sypialni jest bardzo mało miejsca mądrze wykorzystaj każdy centymetr wnętrza. Podczas aranżacji małej sypialni zastosuj optyczne triki powiększające metraż. wybraliśmy inspirujące zdjęcia: w galerii proponujemy 15 inspiracji na małe sypialnie. Zobaczcie, jak można dobrze i ładnie urządzić małą sypialnię. Nasze podpowiedzi, warto zastosować do urządzenia małej sypialni w bloku.

Mała sypialnia w bloku: meble do małego wnętrza

Meble w małej sypialni w bloku ogranicz do minimum. Najlepiej wykonać je pod wymiar pomieszczenia. Jeśli to możliwe, połącz je ze sobą (stworzysz stabilną konstrukcję w małej sypialni, bez szczelin, czy wnęk). Urządzając małą sypialnię wybierz niskie łóżko i stolik – wysokie mogą przytłaczać wnętrze. Zadbaj w sypialni w bloku o miejsce do przechowywania, np. w pojemnikach pod materacem lub w szafie wnękowej. W małej sypialni zrezygnuj z wystających uchwytów drzwiczek. Im gładsza powierzchnia, tym lepiej.

Mała sypialnia: elementy przesuwne we wnętrzu

Elementy przesuwne to dobre rozwiązanie do małej sypialni. Zamiast zwykłych drzwi osadzonych na zawiasach, warto wybrać do małej sypialni drzwi na prowadnicach (nie potrzebują 0,8 m2 koniecznego do otwierania skrzydła drzwiowego). Mogą też być przeszklone, by doświetlić np. małą sypialnię w bloku wydzieloną np. z części pokoju dziennego. Elemnty przesuwne mogą też tworzyć w aranżacji sypialni lekką ściankę działową.

Mała sypialnia kolory do wnętrza

Kolorystyka to ważny element aranżacji małej sypialni. Mała sypialnia najczęściej jest jasna. Stonowane kolory w sypialni ułatwią zasypianie, a przy tym wprowadzą harmonię do wnętrza. Bezpieczna paleta kolorów do wnętrza małej sypialni to beże, szarości, niebieskości, ciepłe brązy z dużą dawką bieli.

Mała sypialnia inspiracje: triki jak powiększyć wnętrze

Oto kilka inspiracji, które waryo przenieść do wnętrza swojej sypialni. Przedstawiamy triki architektów stosowane w aranżacji małej sypialni. Duże lustro lub fototapeta z efektem głębi sprawią, że nawet bardzo mała sypialnia zyska większy metraż. Warto też w małej sypialni zastosować lustrzane fronty szafy, w których będzie się odbijać całe wnętrze. Dzięki przeszkleniom mała sypialnia zyskuje „oddech” i światło. Ważne jest też światło sztuczne. Podłącz kilka rodzajów lamp w sypialni: kinkiety, listwy LED, plafony.