Czy aranżacja sypialni w mocnych kolorach to dobry wybór? Czy w sypialni można poszaleć z doborem kolorów? Trwa moda na wnętrza monochromatyczne i stonowane. To prawda, że sypialnia w takich kolorach jest dobra do odpoczynku, zwłaszcza jeśli w życiu zawodowym dopada nas pośpiech, chaos i mnóstwo kolorów. Ale jeśli wiedziemy życie spokojne i potrzebujemy raczej doładowania niż wyciszenia, lubimy otaczać się kolorami, to wnętrza naszego domu, na przykład kolorowa sypialnia, doskonale się sprawdzą. Oczywiście aranżując kolorową sypialnię trzeba mieć na nią pomysł i wykazać się wyczuciem.

Kolorowa sypialnia, czyli jak dobrze rozmieścić wzory i barwy?

Kolorowa sypialnia, to może być po prostu jedna ściana wyróżniona konkretnym, ale ulubionym kolorem, może to być też kolorowa narzuta (zmieniana sezonowo) na neutralnym w kolorze łóżku lub może to być kolorowe obicie tapicerowanego łóżka. Kolor do sypialni może wprowadzić cegła na ścianie lub dzieła sztuki, fotografie czy kolekcja książek. Mogą to też być po prostu kolorowe zasłony czy nocne lampki wyróżniające się barwą z całości aranżacji sypialni. W sypialni sprawdza się też połączenie wzorów i kolorów, na przykład czarne grochy na białym tle na ścianie i narzuta w biało-różowe pasy. Ważne tu jest wyczucie nasycenia kolorów i zachowanie proporcji wzorów. Przy delikatnym świetle nocnych lampek kolorowe otoczenie łóżka znika, a samo łóżko z gładką pościelą staje się oazą spokoju i wyciszenia. Natomiast rano, gdy wstajemy energetyzująca moc kolorów zaczyna znowu działać i dawać energię do życia.

Kolorowa sypialnia, a wielkość pomieszczenia

Kolorową sypialnię możemy zaaranżować także w małym wnętrzu. Jeśli naprawdę dobrze przemyślimy ustawienie łóżka, dobór kolorów i wzorów oraz oświetlenie, wtedy wielkość pomieszczenia nie ma znaczenia. Ważne, by wystrój kolorowej sypialni był spójny, a nie przypadkowy i panował w niej porządek, ponieważ największym wrogiem małych przestrzeni jest bałagan, a nie kolory.