Brąz w sypialni: jak rozegrać brązem aranżację sypialni

Brąz w sypialni to jeden z ulubionych i najczęściej wybieranych kolorów. Lubimy brązowe wnętrza, bo sprawiają wrażenie ciepłych, aksamitnych, przytulnych. Uspokajają i łagodzą. Prezentujemy sypialniane inspiracje z kolorem brązowym w roli głównej - dla przypomnienia, dla inspiracji i dla dobrego nastroju.

Brązowe ściany w sypialni
brązowa sypialnia zdjęcia
brązowa sypialnia zdjęcia
brązowa sypialnia zdjęcia
brązowa sypialnia zdjęcia

Jak rozegrać brązem aranżację ścian naszej sypialni, by była przytulna i nie wiała mrokiem? Czy tekstylia w brązowej sypialni możemy dobrać w kontrastowym kolorze? Jak łączyć kolory z brązem, aby podbić jego walory? Zainspiruj się naszymi doświadczeniami.

Brąz w sypialni: czekoladowe konotacje

Nie bez kozery nasze skojarzenia z kolorem brązowym oscylują wokół słodkiej czekolady. Jeśli czekolada, to przyjemność. Jeśli przyjemność, to odpoczynek. A gdzie najlepiej się odpoczywa? W sypialni!. Przyjemnie jest zasypiać i budzić się w otoczeniu kolorów, które wpływają na nas zarówno kojąco jak i inspirująco. Zasypiając wieczorem w otoczeniu pudrowych, lekko przydymionych beżowych brązów towarzyszą nam relaksacyjne obrazy związane z kolorami ziemi, nadmorskiego piasku, kory drzew i polnych ścieżek. Budząc się zaś w kolorach toffi i mlecznej czekolady od razu mamy chęć na przyjemny początek dnia. Warto się rozpieszczać takimi kolorami.

Brąz w sypialni: gdzie go użyć?

Brąz w sypialni warto używać niejednoznacznie. To znaczy bawić się jego odcieniami, a także fakturami różnych brązowych i beżowych dodatków. Malując np. wszystkie ściany na ciemny brąz możemy uzyskać zupełnie nie chciany, przytłaczający efekt ciemnej "jamy", nie mający nic wspólnego z pożądanym wrażeniem relaksu. Warto przełamywać standardowe palety złamanymi odcieniami, brązami wpadającymi w szarości i beże, różnicować zarówno kolory ścian jak i współtworzące aurę wnętrza meble, oświetlenie, dywan, zasłony. Ciekawym zabiegiem jest pasmo stylowej tapety z dekoracyjnym wzorem w stylu Williama Morrisa, przełamanym złotymi refleksami (np. niezwykle dekoracyjna tapeta Briar Owl wallpaper - Gold, projekt: Abigail Edwards), umieszczone na ścianie bezpośrednio za łóżkiem. Pozostałe ściany zróżnicować możemy delikatnym beżem i lustrzanymi frontami szafy (dla podbicia efektu). Delikatne i proste, szaro-beżowe zasłony lub welurowe w pudrowym, brudnym odcieniu różu dopełnią dekoracji. lekka, szklana toaletka bądź konsolka i miękki, neutralnie jasnobrązowy dywan z wełny, garśc tekstyliów w brązowych i ciemnozielonych odcieniach aksamitu oraz dekoracyjna lampa o ciepłym świetle z podstawą z barwionego szkła. Niezwykły, lekko buduarowy sposób ogrania brąu w sypialni - très chic!

Brąz w sypialni: podkreślajmy dominantą

Właściwie dobrana, silna dominanta kolorystyczna różna od brązu, potrafi paradoksalnie wydobyć jego potencjał. Ciekawa, turkusowa narzuta na łóżko, stylowy taboret do toaletki w obiciu w kolorze fuksji czy lawendowe zasłony z ciężkiego weluru znakomicie podbijają potencjał jasnobrązowych i wpadających w szarości "gorzkich" brązów tapet, ścian czy tapicerki łóżka z zagłówkiem. Nie bądźmy tendecyjni dobierając wszystkie dodatki w jednolitym kolorze. Starajmy się być oszczędni w środkach, maksymalizując przez to ostateczny efekt naszego wnętrza.

 brązowa sypialnia zdjęcia

Fot. Konrad Kalbarczyk

Ocena: 0
Tekst: Agnieszka Zawadzka , Tekst: Redakcja Zdjęcia: Mariusz Bykowski

POLECANE ARTYKUŁY