Tak mieszka Magdalena Ogórek. Nowoczesna kuchnia i biblioteczka niczym stary antykwariat

2023-02-17 11:45

Magdalena Ogórek, kiedyś kandydatka na prezydenta SLD, dzisiaj jedna z największych gwiazd telewizji publicznej, gdzie prowadzi m.in. program “Minęła dwudziesta” i “W tyle wizji”. Jak mieszka?

Magdalena Ogórek
Autor: instagram.com/magdalena.ogorek

Z informacji, jakie znalazły się w mediach społecznościowych dziennikarki, wynika, że jej mieszkanie znajduje się na Mokotowie. Przeglądając jej profil na Instagramie, można stwierdzić, że mieszkają w niej dwa wilki. Nowoczesny salon połączony z aneksem kuchennym kontrastuje z wnętrzami wypełnionymi stylizowanymi, a być może nawet oryginalnymi meblami.

Jak wyglądają salon i kuchnia Magdaleny Ogórek?

W aneksie kuchennym Ogórek znajdują się białe, minimalistyczne meble o gładkich frontach na wysoki połysk. Szafki nie posiadają uchwytów, więc całość tworzy lśniącą taflę, która została uzupełniona białym backsplashem i  drewnianym blatem. Próżno szukać na nim pustego miejsca. Poza oliwami, które najlepiej trzymać w lodówce, są tam jeszcze chaotycznie poukładane herbaty.

Obok stanęła wolnostojąca lodówka, a nad płytą indukcyjną zawisł okap, który cały jest pokryty magnesami. Biała kuchnia od salonu została oddzielona za pomocą niewielkiego półwyspu. Jeśli chodzi o sam pokój dzienny, to widzimy tylko niewielki jego fragment, na którym w oczy rzuca się spora szara kanapa, zapewne ustawiona naprzeciwko telewizora.

Biblioteczka Magdaleny Ogórek

Przechodząc przez drzwi tego pokoju, zdaje się, że opuszczamy XXI w. i przenosimy się w czasie przynajmniej o sto lat. Całą jedną ścianę pokrywają regały, na których ustawiono tysiące książek. Ogórek, która z wykształcenia jest m.in. historyczką, bardzo lubi czytać, czym również chętnie się chwali na Instagramie.

Domowa biblioteczka dziennikarki wyposażona jest nie tylko w książki, ale i pianino. Na nim z kolei stanęły różnego rodzaju bibeloty, stary złoty zegar, lampa naftowa, dewocjonalia oraz dwie oprawione w proste ramy grafiki, których Ogórek jest wielką fanką. W swojej kolekcji posiada prace Jana Marcina Szancera, urodzonego w Krakowie grafika i ilustratora literatury dziecięcej.

Wszystkie meble znajdujące się w tym pomieszczeniu zostały wykonane z litego drewna i wyglądają, jakby dziennikarka kupiła je w sklepie z antykami lub na targu staroci. Nadają temu pomieszczeniu pewnej specyficznej atmosfery niewielkiego antykwariatu.

Ładnie?

Przeczytaj również: