Salon w stylu soft loft, czyli imitacja wnętrz w stylu industrialnym

2014-10-28 14:47

Pokój dzienny w stylu loft, aranżacyjnie nawiązujący do wnętrz poprzemysłowych. Surowe materiały i nieco chłodny klimat to cechy rozpoznawcze wnętrz w stylu industrialnym. Jak urządzić pokój dzienny w loftowym klimacie? Czy wnętrze w stylu industrialnym musi wiać chłodem? Prezentujemy przykładowe pokoje dzienne, w których królują surowe materiały, a mimo to aranżacja urzeka subtelnością i domowym ciepłem.

Spis treści

  1. Pokój dzienny w stylu loft: ciepła surowość
  2. Soft loft, czyli styl industrialny w domowej odsłonie
  3. Styl industrialny: waga detalu

Jeszcze nie tak dawno lofty kojarzone były jedynie z chłodną surowością i pofabrycznymi przestrzeniami z widocznymi elementami konstrukcyjnymi. Stroniły od nich osoby lubiące poczuć się we wnętrzu mieszkalnym jak „w domu"... bo dom to przecież wyjątkowy klimat, ciepło domowego ogniska, przytulność i niepowtarzalny klimat. Dziś, pokoje dzienne coraz częściej łączą w sobie dwa zupełnie odległe światy, dając wnętrze ciepłe i przytulne, ale z industrialnym zacięciem.

Pokój dzienny w stylu loft: ciepła surowość

Pokój dzienny, w którym królują surowe materiały i poprzemysłowe elementy nie musi wiać chłodem. Wnętrza w stylu industrialnym, odpowiednio dopełnione, mogą być naprawdę klimatycznymi przestrzeniami, w których czuć ciepło domowego ogniska. Mimo to, aranżacja pokoju dziennego może oddawać ducha poprzemysłowych przestrzeni. Jedno jest pewne: w aranżowanym wnętrzu muszą znaleźć się elementy stylu loftowego, a dopiero te można ograć klimatycznymi dekoracjami wnętrz. Pokój dzienny urządzony na wzór loftu musi charakteryzować przede wszystkim przestrzeń. Tak więc najlepsza receptą, by udomowić styl industrialny jest otwartość. Charakterystyczny klimat wnętrza podkreślą industrialne dekoracje i loftowe dodatki. Minimalizm w kolorystyce i dodatkach, garażowe włączniki, i proste formy mebli (coraz popularniejsze meble z palet) – to wszystko będzie królowało w aranżacji pokoju dziennego utrzymanego w stylu loftowym. Kolorystykę wnętrza zdominują naturalne barwy z dominacją szarości i czerni.

Soft loft, czyli styl industrialny w domowej odsłonie

Loft, czyli pofabryczne przestrzenie w widocznymi instalacjami i wyeksponowanymi elementami konstrukcyjnymi. Soft loft, czyli ich wierne imitacje. Dziś, pokój dzienny w stylu loft możemy urządzić praktycznie wszędzie. Królują one w starych kamienicach i nowoczesnych blokowiskach. O ich charakterze świadczą oczywiste akcenty typowe dla wnętrz w stylu industrialnym. Z pewnością będą to elementy surowości, która nie zawsze musi być zimna i pozbawiona klimatu. Taki wystrój w pokoju dziennym możemy osiągnąć dzięki odpowiedniemu wykończeniu ścian. Najpopularniejszymi rozwiązaniami będzie oczywiście cegła na ścianie czy surowy beton. Ta pierwsza, występować może w kilku odsłonach – w swym naturalnym wybarwieniu lub w wersji bielonej – nieco subtelniejszej.

Styl industrialny: waga detalu

Tak, jak w przypadku aranżacji każdego innego wnętrza, tak w przypadku projektu pokoju dziennego w klimacie industrialnym, niemałą rolę odgrywa oświetlenie. W nieco surowym otoczeniu idealnie odnajdą się minimalistyczne lampy dopełnione stylizowaną żarówką czy nawet prosta żarówka zawieszona na kolorowym kablu. Ciepło takiego oświetlenia, wbrew pozorom, wprowadzi do wnętrza wyjątkowy, nieco romantyczny klimat.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE