ARANŻACJE SALONU GALERIA, ZDJĘCIA: Rewelacyjna aranżacja salonu w kolorze niebieskim

2013-05-08 10:14 Karolina Klepacka

Aranżacja salonu jest prosta, ale efektowna. Wystrój salonu tworzy niebieska tapeta fińskiej marki Marimekko. Świetnie wybrane kolory w salonie sprawiają, że wnętrze wygląd ciekawie i przytulnie. Właścicielce udało się osiągnąć zamierzony efekt, przy niewielkim budżecie.

Aranżacja salonu ciągle się zmienia. Właścicielka nie obawia się wnętrzarskich eksperymentów. Teraz inspiruje ją styl skandynawski. Salon był urządzany etapami. Najważniejsze były kolory w salonie. Ich umiejętne dobranie sprawia, że wnętrze tworzy harmonijną całość. Mamy wrażenie jakby wyszło spod igły projektanta, a urządzała je samodzielnie właścicelka mieszkania. Najpierw zrealizowała pomysł na kąt wypoczynkowy w salonie z granatową kanapą z IKEA oraz tapetą Marimekko.To był pierwszy element, który przesądził o całej aranżacji salonu.

Kolory w salonie: szary, niebieski i czerwony

Potem przy wejściu do salonu powstał dopasowany kolorystycznie do wystroju wnętrza kącik do pracy. Szare ściany zdobi efektowna galeria fotografii. Następnie aranżacja salonu została urozmaicona przez czerwone dodatki: stolik ze Scandinavian Living i ażurowy stołek z BoConcept. Na podłogi w salonie zostały wybrane deski w szarej tonacji, jasny odcień tego koloru pokrył ściany w salonie. Kolory w salonie to przede wszystkim niebieski. Granatowa kanapa została umieszczona na tle klasycznej tapety fińskiej marki Marimekko. Sosnowe meble w salonie i kuchni właścicielka oddała do polakierowania na biało, teraz pasują do koloru ścian i dodatków. Aranżacja salonu została doprawiona barwnymi dodatkami w kolorze czerwonym. Wybierając kolory do salonu kierujmy się zasadą: neutralne tło i mocne akcenty kolorystyczne w dodatkach, tkaninach i ewentualnie na fragmencie ścian.

Aranżacja salonu: pomysły na meble

Aranżacja salonu łączy stare z nowym. Właścicielka nie wyrzuca starych mebli, tylko dostosowuje je do aktualnych pomysłów na urządzenie salonu. Prostą komodę z IKEA w kąciku telewizyjnym odmieniła, przemalowując fronty szuflad i dodając im nowe uchwyty. Strefę telewizyjną wyznaczają stare zegary. W domu jest ich więcej, to tylko część rodzinnej kolekcji.
Salon stopniowo zmieniał wystrój, w rytmie zgodnym ze zmianami zainteresowań właścicielki. Początkowo wystrój był rustykalny. Obecna aranżacja salonu to efekt fascynacji stylem skandynawskim.

NOWY NUMER

To już trzecie wydanie „M jak Mieszkanie” w 2021 roku. Cieszymy się, że jesteście z nami! W tym numerze podpowiadamy, jak urządzić salon - idealny do wypoczynku, zabaw z dziećmi, ale też do pracy.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie okładka 03/2021