QUIZ: Czy potrafisz rozpoznać ikony designu z XX wieku? Tylko nieliczni mają 10/10

2024-06-20 10:23

XX wiek to złoty okres w świecie designu. To wtedy powstały najbardziej znane i ponadczasowe meble, które do dziś nas zachwycają i inspirują projektantów. Czy jesteś prawdziwym znawcą designu? Sprawdź swoją wiedzę w naszym quizie i przekonaj się, czy potrafisz rozpoznać słynne ikony designu XX wieku.

Fotele Egg i Swan, Fritz Hansen
Autor: fritzhansen.com Fotele Egg i Swan, Fritz Hansen.

Design XX wieku to coś więcej niż estetyka. To era, która zrewolucjonizowała nasze podejście do formy i funkcji, wprowadzając innowacje, które stały się kamieniami milowymi w historii projektowania wnętrz. Od eleganckiej prostoty modernizmu, przez awangardowe eksperymenty stylu Bauhaus, aż po organiczne formy lat 60., każda z dekad przepełniona był wyjątkowymi pomysłami i kreatywnymi rozwiązaniami.

Niektóre z tych projektów stały się ikonami, które nie tylko przetrwały próbę czasu, ale również definiowały standardy, do których dążyli późniejsi projektanci. Meble i dodatki, które pojawiły się w XX wieku, często były owocem współpracy największych umysłów tej epoki, takich jak Le Corbusier, Charles i Ray Eames, czy Eero Saarinen. Ich dzieła do dziś zdobią muzea, wystawy i, co najważniejsze, domy.

Ten quiz to prawdziwe wyzwanie dla tych, którzy uważają się za znawców designu. Każda odpowiedź to okazja, by dowiedzieć się czegoś nowego i pogłębić wiedzę na temat ikon designu. Gotowy, by podjąć wyzwanie? Zapraszamy do zabawy i życzymy powodzenia!

Czy potrafisz rozpoznać ikony designu z XX wieku?

Pytanie 1 z 10
Kto zaprojektował słynną leżankę LC4?
Nasi Partnerzy polecają