Nowoczesny salon z kuchnią: minimalistyczne spojrzenie na nowoczesność

2015-05-11 13:20 Anna Rychlewicz

Salon z kuchnią będący ikoną stylu nowoczesnego. Minimalizm, który urzeka odważną formą i zdecydowanym kolorem. Fornir pełniący element spajający aranżację nowoczesnego salonu z modnym projektem kuchni. Zobaczcie wizualizacje nowoczesnego salonu z kuchnią, którego minimalistyczna aranżacja zaskakuje bogactwem treści i formy.

Nowoczesny salon, który został pomyślany jako wnętrze otwarte na kuchnię. Obie przestrzenie zostały zaprojektowane jako wzajemnie uzupełniające się wnętrza, które łączą nie tylko akcenty kolorystyczne, ale także wykorzystane materiały. Projekt salonu utrzymany został w stylu minimalistycznym, który cechuje nowoczesne spojrzenie na prostotę i umiar. Zobaczcie wizualizację nowoczesnego salonu z kuchnią, za projekt wnętrza odpowiada Grzegorz Grzywacz z ALE DESIGN.

Salon z kuchnią: zaskakująca forma minimalizmu

Założeniem projektowym było stworzenie salonu z kuchnią na wskroś nowoczesnego, którego aranżację charakteryzowałby funkcjonalny minimalizm. Przestrzeń zaprojektowana jako mieszkanie pokazowe, musiała zostać zaaranżowana w możliwie neutralny sposób. Grzegorz Grzywacz z ALE DESIGN postawił na nowoczesność i minimalizm, których znakiem rozpoznawczym jest kolorystyczny akcent ożywiający całość. Nowoczesny salon został całkowicie otwarty na efektowną część kuchenną. Na granicy obu stref zaprojektowano minimalistyczny barek, który od strony salonu pełni rolę funkcjonalnej strefy jadalnianej. W jego bezpośrednim sąsiedztwie zaprojektowano część roboczą, która z perspektywy salonu pozostaje całkowicie niewidoczna. Zarówno w zabudowie kuchennej, jak i w zabudowie części salonowej, pojawia się efektowny fornir, który nadaje całości wyjątkowej elegancji. Domknięciem projektu kuchni są akcenty w kolorze głębokiej czerni, które w zestawieniu z ciemnym fornirem tworzą elegancki i jednocześnie stanowczy akcent aranżacji. Część wypoczynkowa we wnętrzu została wyznaczona za pomocą nowoczesnej kanapy w jasnym kolorze. Ta, dopełniona minimalistycznym stolikiem kawowym, jest ikoną nowoczesnego salonu w stylu minimalistycznym. Uwagę we wnętrzu salonu z kuchnią przyciąga designerski akcent w postaci oryginalnych lamp, których kolorystyka idealnie współgra z całością aranżacji.