Niebieskie i zielone ściany w pokoju dziennym: 10 inspiracji na kolorowe ściany w salonie

2017-02-23 22:50 Sonia Łukomska

Kolor ścian ma ogromny wpływ na aranżację salonu, a także na to jak będziemy się czuli w tym pomieszczeniu. Oto kilka propozycji dla tych, którzy lubią niebieskie lub zielone ściany. Jeśli chcesz zaaranżować ściany w pokoju dziennym w sposób przemyślany, ale nie jesteś fanem zachowawczej bieli czy beżów, postaw na niebieskie lub zielone ściany! Przedstawiamy 10 inspiracji na kolorowe ściany w salonie.

Jeśli lubisz oryginalne rozwiązania i nie boisz się intensywnych kolorów w pokoju, sprawdź, jak operować zielenią oraz kolorem niebieskim na ścianach w pokoju dziennym!

Niebieskie i zielone ściany w salonie: terapeutyczna moc kolorów

Nasz nastrój w bardzo dużej mierze zależy od koloru ścian pomieszczenia, w którym przebywamy. Ze względu na swoje właściwości niebieskie lub zielone ściany w pokoju dziennym to strzał w dziesiątkę!

Niebieski doda salonowi lekkości. Kolor ten sprzyja relaksowi, dlatego doskonale sprawdzi się w domach osób wyczerpanych psychicznie, potrzebujących spokoju i wypoczynku. Niebieskie ściany mogą również pobudzać do pracy i ułatwiać podejmowanie decyzji.

Nie przegap: Salon - inspiracje - GALERIE ZDJĘĆ >>>

Kolor zielony wzbudza w nas spokój i poczucie bezpieczeństwa, a także uczucie odprężenia. Soczyste kolory ożywiają wnętrza, natomiast ściany w jasnych odcieniach niebieskiego lub zielonego optycznie powiększą pomieszczenia. Jeśli nie chcesz malować całego pokoju dziennego na któryś z tych kolorów, dobrym wyjściem jest pokrycie kolorem tylko jednej ściany – niebieska lub zielona powierzchnia znakomicie sprawdzi się w roli dekoracji. Niebieski warto łączyć z pomarańczami i czerwieniami, a zielony z czerwieniami i fioletami – są to zestawy barw dopełniających się, które w połączeniu wydobywają nawzajem swoje kolory i wydają się intensywniejsze.

Zielone ściany w salonie: pomysły

Zielony nie jest łatwym, a co za tym idzie – popularnym kolorem w aranżacji ścian. Nie oznacza to jednak, że powinniśmy zupełnie z niego rezygnować! Zielone ściany potrafią ożywić każde wnętrze, dodając mu energii i oryginalności. Przy aranżacji ścian z użyciem zielonego koloru najważniejszy jest odcień, na który się decydujemy – we wnętrzach w stylu romantycznym czy skandynawskim raczej nie sprawdzą się neonowe zielenie i soczyste limonki, za to niezwykle modny obecnie kolor miętowy czy pastelowa zieleń wpadająca w turkus – jak najbardziej! Poza tymi nielicznymi wyjątkami zieleń uznać można za jeden z najbardziej uniwersalnych kolorów ścian – prezentuje się doskonale i świeżo właściwie w każdym wnętrzu.

Zielone ściany w pokoju dziennym: spokój kontra energia

W zależności od wybranego przez nas odcienia zielone ściany mogą wzbudzać w nas spokój i poczucie bezpieczeństwa, a także uczucie odprężenia (na przykład głęboka leśna zieleń, mięta czy pastelowa zieleń wpadająca w turkus) lub pobudzać i dodawać energii (intensywna limonka, trawiasta zieleń). Soczyste kolory ożywiają wnętrza, natomiast ściany w jasnych odcieniach zielonego optycznie powiększają pomieszczenia. Zielony idealnie nadaje się do stworzenia mocnego punktu we wnętrzu.

Zobacz też: Kolor zielony - inspiracje - GALERIE ZDJĘĆ >>>

Na tle zielonych ścian doskonale prezentują się również minimalistyczne, białe lub szare meble i dodatki. Natomiast jeśli nie boisz się odważnych, nieszablonowych rozwiązań, postaw na tak zwany total look – zielone dodatki na tle zielonych ścian.

Niebieskie i zielone ściany - GALERIE ZDJĘĆ

Wprowadź trochę kolorów do swojego domu! W galeriach czekają pomysły na aranżacje z kolorem niebieskim i zielonym.