Natasza Urbańska mieszka w XIX-wiecznym dworku. W jego wnętrzach czas się zatrzymał

2023-03-02 10:28

Chociaż, jak przyznała w jednym z wywiadów, Natasza Urbańska jest mieszczuchem, to poza domem w Warszawie razem z Januszem Józefowiczem posiadają w Jajkowicach (woj. łódzkie) XIX-wieczny dwór Emilin. Jak się tam urządzili?

Dom Nataszy Urbańskiej
Autor: instagram.com/nataszaofficial

Natasza Urbańska w rozmowie z Agatą Młynarską wyznała, że w swoim warszawskim domu para przebywa naprawdę rzadko. Są tam głównie zimą, kiedy mają najwięcej pracy i potrzebują być blisko miasta. Jednak kiedy tylko mogą, wyruszają w trwającą nieco ponad godzinę podróż, by odpocząć.

“To nasza ostoja”

Pierwszym właścicielem dworku w Jajkowicach był kapitan w wojskach Napoleona, Wincenty Makowski. Nazwę otrzymał na cześć jego córki, Emilii, która dostała dworek w prezencie od ojca, jako wiano.

Kiedy Natasza Urbańska zaszła w ciążę, zaczęła poszukiwać miejsca, w którym mogłaby razem z mężem stworzyć swój wymarzony dom. Gdy pojechali obejrzeć tę posiadłość, od razu się w niej zakochali i tę miłość do niej pielęgnują już od 15 lat.

Natasza Urbańska
Autor: youtube.com/@DzielnicaBielanyWarszawa

Wspólnie prowadzą tam gospodarstwo ekologiczne. W programie “Uwaga! Kulisy sławy” Janusz Józefowicz wyznał, że posiadają tam "naprawdę wszystko" i dzięki temu są samowystarczalni. Mają sady, krzewy owocowe, różnego rodzaju warzywa, a nawet kury! Postawili na hodowlę ekologiczną i nie używają żadnych nawozów. Nawet kiedy na ziemniakach pojawiła się stonka, zdecydowali się zebrać ją ręcznie, a nie zabić za pomocą chemii.

Natasza i Janusz nazywają Emilin swoim azylem, miejscem, gdzie mogą odpocząć i oczyścić głowę. To tam odrywają się od pracy zawodowej i skupiają się na pracy w gospodarstwie. To pomaga im złapać oddech i zrobić - jak mówi Urbańska - porządek nie tylko wokół domu, ale także w głowie.

Jak wygląda dom Nataszy Urbańskiej?

Natasza Urbańska nie zdecydowała się urządzić swojego dworku w nowoczesny sposób, ale nawiązać do tradycji i zachować jego historyczny charakter. Zdobią go zatem antyki: meble czy żyrandole czy instrumenty muzyczne. W środku nie mogło również zabraknąć kominka. Trudno nie zauważyć też pełnych książek regałów. Ładnie?

Dom Nataszy Urbańskiej
Autor: youtube.com/@UwagaTVN

Przeczytaj również:

Źródła:

  • youtube.com/@FAKT
  • youtube.com/@musesofficial
  • youtube.com/@DzielnicaBielanyWarszawa
  • youtube.com/@UwagaTVN
  • youtube.com/@MagazynVivaPL