Styl eko jest na topie. Meble z recyklingu z kolei - najlepszym jego odzwierciedleniem w projektach wnętrz. Oryginalny stolik z palet czy stelaż sypialnego łóżka – to wszystko wykonane w stylu eko, z nieużywanych europalet. Meble z palet to gwarancja oryginalnego designu we wnętrzu i wprowadzenie do niego nieco ekstrawagancji stosunkowo niską ceną.

Eko-meble z recyklingu czyli nowe życie palety

Ze względu na swoją charakterystykę, europalety nadają się zarówno do wykonywania drobnych elementów wyposażenia, takich jak półki czy stoliki kawowe, jak i tworzenia mebli narażonych na większe obciążenie – foteli, kanap czy łóżek. Meble z palet są nie tylko wytrzymałe – przy odpowiedniej impregnacji oraz konserwacji, mogą one nadawać się również do wnętrz o podwyższonej wilgotności. Wyglądają świeżo i oryginalnie, a na dodatek, wbrew pozorom, doskonale prezentują się nie tylko w nowoczesnych, industrialnych wnętrzach – z powodzeniem wprowadza się je także do aranżacji w stylu skandynawskim, romantycznym, a nawet klasycznym. Meble z europalet są niezwykle uniwersalne – mogą być utrzymane w naturalnym kolorze drewna, bielone lub pomalowane na dowolny kolor, co sprawia, że łatwo wpasować je w każdą aranżację.

Meble za grosze w stylu eko

Meble z palet to meble za grosze - dla jednych będą symbolem poprzemysłowych przestrzeni, pozbawionych domowego klimatu. Dla innych – pożądanym obiektem westchnień, który będzie dowodem na niekonwencjonalność lokatorów w kwestii aranżacji wnętrz. Jedno jest pewne – stawiając na meble z palet, stawiamy na styl eko we wnętrzu... A to się ceni!

Nie dosłownie, bowiem meble z palet to stosunkowo niski koszt. Cena jednej palety, w zależności od rozmiaru, waha się od 10 do 40 zł, dzięki czemu mozesz stworzyć ciekawe meble za grosze. Dodatkową zaletą jest łatwość ich obróbki. Bardzo często decydujemy się na samodzielne wykonanie mebli z palet, co jest gwarancją oryginalności i niepowtarzalności mebla. Ekopaleta w stanie surowym, bielona czy kolorowa – ograniczeniem przy robieniu mebli z recyklingu może okazać się jedynie nasza fantazja. Do czego możemy wykorzystać ekopalety? Na wiele sposobów.

Sprawdź:

Jak zrobić stolik kawowy z europalety >>>

Drzwi z palet za 200 zł - zrób to sam! >>>

Turkusowy salon i meble z palet: modna aranżacja z kolorem w tle >>>

Styl eko w wielkim mieście: recykling i meble z palet >>>

Do jakich wnętrz pasują meble z recyklingu?

Choć ekopalety dają nam tak naprawdę nieograniczone możliwości aranżacyjne, najczęściej wybieramy je jako podstawę dowykonania ekologicznego stolika do wnętrza czy stelaża łóżka. Równie dobrze zaprezentują się one jako nieszablonowe półki na ścianie, czy oryginalne siedzisko. Miłośnicy niekonwencjonalnych rozwiązań zadadzą sobie z pewnością pytanie: „do jakich wnętrz pasują meble z recyklingu?". Odpowiedź jest prosta – odpowiednio obrobione i wkomponowane w przestrzeń mieszkalną, idealnie odnajdą się praktycznie w każdej przestrzeni. Meble z recyklingu będą idealnym dopełnieniem aranżacji minimalistycznej, czy wnętrza w stylu rustykalnym. Znajdą swoje zastosowanie w projektach wnętrz w stylu tradycyjnym i będą królować we wnętrzach prowansalskich. Miłośnicy wnętrz klasycznych czy w stylu lekkiego glamour, z powodzeniem mogą wykorzystać meble z palet w aranżacji tarasu czy ogrodu.

Styl eko we wnętrzu: jak to ograć?

Jak odzwierciedlić upodobanie do stylu eko we wnętrzu? Postawić przede wszystkim na naturalne materiały i kolory ziemi. We wnętrzach urządzonych w stylu ekologicznym królować będzie przede wszystkim drewno, które jest nie tylko ekologiczne, ale także niezwykle trwałe, efektowne i stylowe. Zaraz za nim, pojawią się przedmioty wykonane z bamusa, wyplecione z wikliny czy rattanu. Wszystko to, w połączeniu z kolorami ziemi – naturalnymi beżami, bielą, delikatnymi szarościami czy brązami - złoży się na unikalny klimat we wnętrzu mieszkania, w którym czuć prawdziwą, nie zmąconą niczym naturę. Wprowadzając do przestrzeni elementy stonowanych żółcieni i zieleni, ożywimy nieco mieszkanie, nadając mu świeżości.