Wystrój wnętrz w stylu eko. Naturalność i prostota

2024-04-24 15:24

Wystrój wnętrz w stylu eko dedykowany jest tym, którzy cenią zasady energooszczędnego i zdrowego stylu życia. Nawiązujący do natury wystrój wnętrz, jest połączeniem klasycznego i nowowczesnego dizajnu.

salon w naturalnym stylu
Autor: Piotr Mastalerz

Wystrój wnętrz w stylu naturalnym to połączenie nowoczesnego i klasycznego dizajnu. Czerpie on inspiracje z natury i kocha biel. W modzie jest nie tylko manifestowanie proekologicznego podejścia do życia, ale także do aranżacji wnętrz. Ten styl bierze z natury co najlepsze – harmonię, umiar i pogodę.

Wystrój wnętrz w zgodzie z naturą

Styl eko, czyli naturalny, jest uzupełnieniem ekologicznych trendów technologicznych i żywieniowych. Wystrój wnętrz w stylu eko dedykowany jest tym, którzy cenią zasady energooszczędnego i zdrowego stylu życia, a w zaciszu domu – przytulność wprowadzoną przez dobra natury. Prostota to nie tylko symboliczne słowo klucz. To ona dyktuje kształty mebli i dodatków w ekologicznym wystroju wnętrz. Dla uzyskania naturalnego efektu łączymy drogie z tanim, nowoczesność z tradycją. Proekologiczne jest restaurowanie mebli, ale także szukanie tych zrobionych z naturalnych materiałów, bez sztucznych dodatków i lakierów. Ocieplajmy wnętrze tkaninami, futrzanymi narzutami, ale także ciepłym światłem – na przykład świec.

Ekologiczny wystrój wnętrz: zasady

Podstawą naturalnych inspiracji jest drewno. Może ono zaistnieć wszędzie: na podłodze (drewno o jasnym wybarwieniu to np. dąb, jesion w wersji bielonej), meblach, dodatkach (np. figurki, świeczniki z kauczukowca). Wystrój wnętrz im bliższy naturze, tym jest lepszy. Dekoracyjną funkcję może spełniać nawet kawałek pnia prawdziwego drzewa przyniesionego z wycieczki do lasu.

Istotne są także kolory. Dla ścian i podłóg postaraj się o delikatne – w tym stylu dopuszczalna jest tylko paleta jasnych beży, bieli, szarości. Chodzi m.in. o to, by na pierwszy plan wysunęły się faktury. Jeżeli lubisz dywany, pomyśl o takim z trawy morskiej lub juty. Gdy masz starą drewnianą podłogę, którą nadgryzł ząb czasu, zaplanuj jej wycyklinowanie i pomalowanie na biało.