Wystrój wnętrz w stylu eko. Naturalność i prostota

2012-12-19 12:28

Wystrój wnętrz w stylu eko dedykowany jest tym, którzy cenią zasady energooszczędnego i zdrowego stylu życia. Nawiązujący do natury wystrój wnętrz, jest połączeniem klasycznego i nowowczesnego dizajnu.

salon w naturalnym stylu
Autor: Piotr Mastalerz

Wystrój wnętrz w stylu naturalnym to połączenie nowoczesnego i klasycznego dizajnu. Czerpie on inspiracje z natury i kocha biel. W modzie jest nie tylko manifestowanie proekologicznego podejścia do życia, ale także do aranżacji wnętrz. Ten styl bierze z natury co najlepsze – harmonię, umiar i pogodę.

Wystrój wnętrz w zgodzie z naturą

Styl eko, czyli naturalny, jest uzupełnieniem ekologicznych trendów technologicznych i żywieniowych. Wystrój wnętrz w stylu eko dedykowany jest tym, którzy cenią zasady energooszczędnego i zdrowego stylu życia, a w zaciszu domu – przytulność wprowadzoną przez dobra natury. Prostota to nie tylko symboliczne słowo klucz. To ona dyktuje kształty mebli i dodatków w ekologicznym wystroju wnętrz. Dla uzyskania naturalnego efektu łączymy drogie z tanim, nowoczesność z tradycją. Proekologiczne jest restaurowanie mebli, ale także szukanie tych zrobionych z naturalnych materiałów, bez sztucznych dodatków i lakierów. Ocieplajmy wnętrze tkaninami, futrzanymi narzutami, ale także ciepłym światłem – na przykład świec.

Ekologiczny wystrój wnętrz: zasady

Podstawą naturalnych inspiracji jest drewno. Może ono zaistnieć wszędzie: na podłodze (drewno o jasnym wybarwieniu to np. dąb, jesion w wersji bielonej), meblach, dodatkach (np. figurki, świeczniki z kauczukowca). Wystrój wnętrz im bliższy naturze, tym jest lepszy. Dekoracyjną funkcję może spełniać nawet kawałek pnia prawdziwego drzewa przyniesionego z wycieczki do lasu.


Istotne są także kolory. Dla ścian i podłóg postaraj się o delikatne – w tym stylu dopuszczalna jest tylko paleta jasnych beży, bieli, szarości. Chodzi m.in. o to, by na pierwszy plan wysunęły się faktury. Jeżeli lubisz dywany, pomyśl o takim z trawy morskiej lub juty. Gdy masz starą drewnianą podłogę, którą nadgryzł ząb czasu, zaplanuj jej wycyklinowanie i pomalowanie na biało.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE