Zielony pokój - jakie kolory pasują do zielonych ścian?

2018-03-31 14:22

Marzy Ci się zielony pokój? Dobra wiadomość jest taka, że masz do wyboru różne odcienie zielonego: żywsze, bardziej energetyczne, a także mocne, głębokie i eleganckie. Zobacz, jak stosować zielone kolory ścian, z czym łączyć zielone ściany i jak dobierać odcienie koloru zielonego do wnętrza.

Spis treści

  1. Zielony pokój: ściany i dodatki
  2. Kolory pasujące do zielonych ścian
  3. Jakie meble do ścian w odcieniach zieleni?
  4. Zieleń we wnętrzach - zobacz ZDJĘCIA

Zielony kolor wnętrz to świetny pomysł na odświeżenie domu. Wystarczy jeden element w soczystej zieleni, a wnętrze nabierze nowego wymiaru i zyska dużo pozytywnej energii. Zieleń to kolor ścian, który potrafi wdzięcznie prezentować się w mieszkaniu. Subtelnie pobudza do działania i wprowadza wiosenny klimat. Zielone ściany mogą mieć różne odcienie - w zależności od naszych upodobań i wyposażenia pokoju. Radzimy, jak stosować zielone kolory ścian i z jakimi dodatkami je łączyć.

Zielony pokój: ściany i dodatki

Zielony kolor idealnie nadaje się do stworzenie mocnego punktu we wnętrzu. Dlatego jeśli chcesz mieć zielony kolor ścian, raczej zastosuj go na jednej ścianie lub tylko na fragmencie. Energetyczna zieleń, czyli odcienie Greenery albo limonka, przyciąga uwagę i motywuje do działania. Jeśli wybierzemy intensywny zielony kolor ścian - butelkowy, szmaragdowy, oliwkowy - zachowajmy umiar. W nadmiarze może bowiem przytłoczyć wnętrze. Można za jego pomocą wyróżnić np. ścianę za sofą.

Kolory pasujące do zielonych ścian

Zieleń najlepiej prezentuje się na jednej wybranej ścianie. Jak pomalować te pozostałe? Mamy do wyboru kilka sprawdzonych rozwiązań. Z zielenią dobrze skomponuje się biel, écru, rozbielony błękit i szarość. Nie zapominaj też o zieleni w dodatkach. Prezentując je na jasnym tle, podbijesz ich żywy odcień.

..  Kolor zielony we wnętrzach – inspiracje – GALERIE ZDJĘĆ >>>

Jakie meble do ścian w odcieniach zieleni?

Do soczystej zieleni użytej jako koloru ściany świetnie pasują lekkie meble. Ażurowy fotel, otwarty regał czy szklany stolik przepuszcza światło, dzięki temu wnętrze staje się przestronne, w nowoczesnym stylu i lekkiej tonacji. Do kolorów wnętrz pomalowanych w zielonych, soczystych barwach pasują także różne odcienie koloru białego: przykładowo jasna lampa podłogowa, sofa czy osłonka na doniczki stwarza ciepły, wiosenny klimat salonu z zielonym kolorem ścian. Zielony pokój to propozycja dla osób, które chcą dodać swojemu domu naturalności i optymizmu. 

Nasze propozycje zielonych kolorów wnętrz i kolorów ścian znajdziesz w galerii! Obejrzyj ZDJĘCIA WNĘTRZ z zielonym kolorem ścian i dodatków.

Zieleń we wnętrzach - zobacz ZDJĘCIA

Greenery, limonka, a może mocniejsza morska zieleń albo szmaragd? Kolor zielony we wnętrzach może się pojawić w wielu wcieleniach. Warto poznać kilka z nich, tak by znaleźć idealny wariant dla siebie.

Jak kolory we wnętrzu wpływają na Twój nastrój?