Elegancki szary salon: luksusowo i przytulnie! ZDJĘCIA rodzinnego wnętrza

2015-11-20 12:25 Redakcja
jasny salon
Autor: Michał Przeździk-Buczkowski Nowoczesny salon utrzymany jest w gołebich szarościach, które ociepla jasna, drewniana podłoga. Wysokie okna otwierają się na taras, a duża sofa jest centralnym miejscem rodzinnych spotkań.

Szary salon w dużym rodzinnym domu, jest centralnym miejscem spotkań. Miękka, obszerna sofa, ogromne okna wychodzące na ogród, spokojne barwy i wysokiej jakości dodatki oraz wykończenie – wszystko to tworzy przytulny, ale bardzo elegancki klimat wnętrza.

Aranżacja szarego salonu została dokładnie przemyślana. Pani domu, która jest jednocześnie projektantem wnętrz, nie spieszyła się z urządzeniem chcąc, aby zyskały efekt ponadczasowości i dobrze służyły całej rodzinie.

Elegancki szary salon dla całej rodziny

Z holu do salonu schodzimy po drewnianych schodach, ciesząc się obok towarzystwem 7-metrowej ściany obitej szykownym, czarnym welurem. Takie wykończenie przedpokoju nadaje wnętrzu przytulności, a jednośnie dobrze tłumi dźwięki. Podobną funkcję spełniają gołębio-liliowe zasłony – gdy je odsłonimy, salon „wychodzi” na taras z ogrodem.

Szary salon jest centralnym miejscem 600-metrowego domu. Jego aranżacja utrzymana jest w gołębich szarościach i bieli, które ociepla jasny kolor dębowej, olejowanej podłogi. Ważną funkcję pełnią nie narzucające się dodatki w stylu nowoczesnej elegancji lat 30. W wielu miejscach pojawiają się np. plakaty, wyjęte z przedwojennych czasopism, które właścicielka kupuje na ulubionym pchlim targu w Nicei. Monochromatyczne, oprawione w proste srebrne ramy dodają szyku w aranżacji salonu.

Elegancki szary salon jest lekko otwarty na kuchnię – pomieszczenia odgradza niepełna ściana, która skutecznie oddziela wnętrza.  Wygodne miękkie i obszerne sofy stojące na wprost dużego kominka, sprzyjają rodzinnym wieczorom i zabawom.

Zobacz DUŻE ZDJĘCIA w galerii >>>

salon z kominkiem
Autor: Michał Przeździk-Buczkowski
nowoczesny salon
Autor: Michał Przeździk-Buczkowski