Wybieramy bombki na choinkę: dekoracje świąteczne. Bombki nowoczesne czy tradycyjne?

Jak ubrać choinkę? W stylu nowoczesnym czy rustykalnym? Które bombki wybrać? W jednym kolorze, dwóch czy wszystkich możliwych? Nowoczesne bombki szklane, drewniane czy z filcu. Żeby ułatwić wybór bombek przygotowaliśmy specjalnie dla Was GALERIĘ INSPIRACJI!

Bombka kryształowa gwiazda
Choinka na święta
Bombki filcowe w stylu rustykalnym
Bombki w stylu vintage
Tradycyjna dekoracja choinki

Jak ubrać choinkę? Choinka powinna być taka jaką lubimy najbardziej, eklektyczna czy modna? W stylu nowoczesnym czy rustykalnym? Jak ubrać choinkę żeby nam się podobała, a przy okazji nie stracić fortuny? Czy co roku powinniśmy kupować nowe lub nowoczesne bombki? Oczywiście, że nie. Dekoracje bożonarodzeniowe powinny odzwierciedlać nasz styl i aranżację wnętrz. Dobrze jest mieć stałą bazę bombek, tzw. robiących tło i co roku dodawać tylko kilka nowych. Czasem dzięki zaledwie kilku nowym bombkom może powstać całkiem nowa dekoracja bożonarodzeniowa. Choinka tradycyjna może przeistoczyć w choinkę w stylu skandynawskim, retro lub rustykalnym. A nasze ulubione bomkmi nigdy nam się nie znudzą.

Jak ubrać choinkę: bombki w stylu nowoczesnym

Jak ubrać choinkę w stylu nowoczesnym? Które nowoczesne bombki wybrać? Do dekoracji choinki w stylu nowoczesnym sprawdzą się bombki proste w formie. Mogą to być bombki okrągłe, szklane, przezroczyste i puste w środku. Mogą być wypełnione piórkami lub brokatem. Okrągłe bombki mogą także być jednobarwne lub pomalowane w modne zygzaki.

Więcej: jak wybrać idealną choinkę na Boże Narodzenie

Bombki w stylu nowoczesnym mogą mieć kształty przypominające bryły znajome lekcji geometrii. By umilić te wspomnienia, nowoczesne bombki przestrzenne pojawiają się w kolorach pastelowych. Tłem dla bombek nowoczesnych będą okrągłe bombki jednokolorowe.

Jak ubrać choinkę: bombki w stylu rustykalnym

Choinka w stylu rustykalnym kojarzy się z choinką domową i rodzinną. Bombki wykonane z drewna, słomy lub filcu przybierają kształty krasnoludków, aniołów i zwierząt. Czasem są to też choinki, gwiazdy i atrybuty kolędników. Inną zaletą bombek w stylu rustykalnym  jest to, że są one bezpieczne, nie tłuką się.

Więcej: choinka na święta tradycyjna czy modna?

Dlatego są idealne do domów gdzie są małe dzieci i niesforni pupile domowi. Nawet jeśli choinka z bombkami rustykalnymi się przewróci, nie poniesiemy większych strat, ani nikt się nie skaleczy.

Jak ubrać choinkę: choinka w stylu tradycyjnym

Choinka w stylu tradycyjnym jest najbardziej popularną choinką. Bombki zdobiące taką choinkę są różnokolorowe i w wielu kształtach. Jest to po prostu mieszanka tego co lubimy i co nam się najbardziej podoba. Takie tradycyjne choinki są zawsze wyjątkowe i niepowtarzalne. Kolekcjonując bombki przez wiele lat mamy pewność, że nasza choinka będzie tą jedyną i wyjątkową, nie spotkamy u nikogo znajomego ani u rodziny identycznej. 

Wideo: jak ubrać choinkę w stylu rustykalnym

Ocena: 0
Tekst: Monika Czerwińska-Konarska Zdjęcia: materiały prasowe IKEA

POLECANE ARTYKUŁY