Słodkie świąteczne przyjęcie w bieli i różowym złocie – ZRÓB TO SAM

Adwentowa uczta, bożonarodzeniowe przyjęcie, a może karnawałowe spotkanie z przyjaciółmi? Przedstawiamy pomysł na słodki – dosłownie i w przenośni – wystrój stołu i mieszkania, który sprzyja radosnemu biesiadowaniu. Motywy przewodnie? Biel, różowe złoto, naturalne akcenty z jemiołą na czele.

Słodkie przyjęcie pod jemiołą
Słodkie przyjęcie pod jemiołą
Słodkie przyjęcie pod jemiołą
Słodkie przyjęcie pod jemiołą
Słodkie przyjęcie pod jemiołą

Lekkie i urocze przyjęcie adwentowe, bożonarodzeniowe albo karnawałowe

To, jak konkretnie zaaranżować stół i mieszkanie, zależy od okazji. Ucztowanie w okresie adwentu warto wzbogacić o urocze pakunki z podarunkami dla gości. Można dowolnie inspirować się tradycją kalendarza adwentowego. Na przykład zamiast numerów dni wpisz imiona poszczególnych gości. W naszej propozycji dodatki dekoracyjne i słodkie menu tworzą spójną całość. Taka oprawa stołu sprawdzi się również na czas Bożego Narodzenia, a także po świętach – podczas sylwestra czy dowolnego przyjęcia karnawałowego.

..  Dekoracja stołu wigilijnego: 25 pomysłów >>>

Słodkie menu i dekoracje

Królową stołu jest okazała babka przełożona delikatnym różowym kremem. Wierzch zaś obficie oblano lukrem i wzbogacono drobnymi sezonowymi dekoracjami. Oczywiście najlepiej, by były to ozdoby jadalne. Warto zwrócić uwagę na prostą, ale efektowną dekorację babki – mała girlanda z dzwoneczków w kolorze różowego złota (wystarczy nawlec je na nitkę) zawieszona jest na dwóch słomkach w takiej samej barwie. Swoiste zwieńczenie stanowią frędzelki z przędzy – tym razem różowe, co dodaje kompozycji lekkości. Oprócz babki na gości czeka różowe prosecco. Serwowane jest w wysokich kieliszkach z kolorystycznie dobranymi słomkami (takimi samymi, jak te wykorzystane na cieście) i „ubranych” w malutkie, złote koraliki. Inne słodkości? Lukrowane donuty zdobione jadalnymi złotymi płatkami, różnorodne ciasteczka z lekkim kremem oraz atrakcje dla każdego z gości – kremowe desery w kształcie szyszek z delikatnie chrupiącą glazurą. Słodko i rozkosznie!

 Słodkie przyjęcie pod jemiołą

Kremowy deser w kształcie szyszki - idealny na rozpoczęcie słodkiej uczty

Fot. agencjafree/living4media

Tanie i eleganckie ozdoby świąteczne

Wystrój prezentuje się elegancko i efektownie, a co ciekawe, nie trzeba przeznaczać na niego znacznych środków. Wykorzystujemy proste drobiazgi w spójnej palecie barwnej – różowe złoto, miedź, klasyczne złoto, kremy i sporo bieli. Przydadzą się słomki, barwne nitki, papier, z którego wytniemy np. gwiazdy, a przede wszystkim urocze dzwoneczki do tworzenia małych girland. W zależności od tego, czy szykujemy ucztę adwentową albo świąteczną, czy też karnawałową, wprowadzamy więcej bądź mniej ozdób bożonarodzeniowych. Połyskujące zawieszki sprawdzą się jednak przy każdej z tych okazji.

..  Bożonarodzeniowa girlanda świąteczna – zrób to sam >>>

Uczta pod jemiołą

Hasło przewodnie przyjęcia to „Spotkajmy się pod jemiołą”. Ta ciekawa roślina (biologicznie – o zgrozo – półpasożyt) cieszy się sporą popularnością w okresie zimowym, a zwłaszcza świątecznym. Z pewnością każdy kojarzy obecne w kulturze pocałunki pod zawieszoną jemiołą, które mają zapewnić szczęście i miłość na przyszłość. Na przyjęcie przygotowujemy spory wieniec z jemioły do powieszenia nad stołem. Aby było bardziej elegancko, dodajemy do niego zawieszki w kształcie ażurowych diamentów w kolorze różowego złota.

Więcej pomysłów na stół świąteczny: GALERIE ZDJĘĆ

Ocena: 0
Zdjęcia: agencjafree/living4media

POLECANE ARTYKUŁY