Ozdoby wielkanocne: jak zrobić prostą dekorację wielkanocną z kwiatów? [WIDEO]

Wielkanoc to czas, kiedy w naszych domach pojawiają się wiosenne ozdoby. Chcesz w prosty i szybki sposób stworzyć dekorację wielkanocną do swojego mieszkania? Skorzystaj z naszej instrukcji DIY! Pokazujemy krok po kroku, jak zrobić minimalistyczną ozdobę wielkanocną z wykorzystaniem kwiatów.

Wielkanoc ozdobiona kwiatami w wazonie na parapecie okiennym
Wielkanocna dekoracja do domu z żółtych kwiatów
Bukiet na Wielkanoc w nietypowym wazonie
Kwiaty w wiosennych kolorach idealną dekoracją na Wielkanoc
Dekoracja z kwiatów w stylu vintage

Ozdoby wielkanocne podkreślają świąteczny klimat i wnoszą do wnętrza powiew wiosennej świeżości. Dekoracje możemy kupić w centrach handlowych czy sklepach wnętrzarskich lub wykonać samodzielnie. Ten ostatni sposób cieszy się coraz większą popularnością. Zobacz. jak w prosty sposób możesz zrobić minimalistyczną dekorację z roślin cebulowych pasującą do nowoczesnych wnętrz.

..  Jak ozdobić stół wielkanocny? Inspiracje i zdjęcia >>>

Jak zrobić ozdobę wielkanocną - co potrzebujemy?

Do przygotowania wiosennej dekoracji potrzebujemy:

  • różnych roślin cebulowych (mogą to być narcyzy, hiacynty lub szafirki),
  • filcu,
  • jajek przepiórczych,
  • mchu,
  • tasiemki,
  • nożyczek,
  • kleju.

Jak zrobić dekorację wielkanocną z kwiatów? Instrukcja krok po kroku

Przygotowanie naszej dekoracji zaczynamy od owinięcia filcem poszczególnych doniczek z zapasem ok. 2 cm, aby odciąć odpowiednią długość filcu. Następnie przecinamy filc w równej linii. Czynność powtarzamy z kolejnymi doniczkami. Do tego typu dekoracji możemy wykorzystać również inny materiał, który mamy w domu - np. ze starego swetra czy koszuli.

..  Pisanki wielkanocne – jak zrobić? Mnóstwo pomysłów >>>

Kiedy filc (lub inny materiał) jest już przygotowany, możemy owinąć nim dookoła doniczkę. Miejsce łączenia filcu możemy przykleić klejem lub zawinąć tasiemką, tworząc jednocześnie ozdobną kokardkę.

Aby zakryć ranty doniczki, która nie zawsze prezentuje się dobrze, wykorzystujemy mech. Rozkładamy go po bokach doniczki. W ten sposób mech dodatkowo pełni funkcję dekoracyjną.

Do naszej ozdoby możemy wkleić również jajka przepiórcze, które sprawią, że dekoracja nabierze wielkanocnego charakteru.

..  5 praktycznych dekoracji ze starych swetrów – zrób to sam! >>>

Dekoracja wielkanocna krok po kroku - zobacz WIDEO

Tyle teorii, czas na praktykę! W instrukcji wideo pokazujemy, jak wykonać ciekawą dekorację wielkanocną z filcu i kwiatów.

Jak zrobić ozdoby wielkanocne - GALERIE ZDJĘĆ

Szukasz pomysłów na oryginalne dekoracje wielkanocne? Najlepiej zrób je samodzielnie. Gotowe pomysły znajdziesz w naszych galeriach zdjęć.

Ocena: 0
Tekst: Milena Tuzimek Zdjęcia: Thinkstockphotos.com

POLECANE ARTYKUŁY