Dekoracje wielkanocne 2020: modne ozdoby na Wielkanoc. Inspiracje i ZDJĘCIA

Wielkanoc to święto wiosny i w takim klimacie są też utrzymane dekoracje wielkanocne do domu. A co w trendach piszczy w tym roku? Dekoracje wielkanocne 2020 to z jednej strony ucieczka w całkiem nowe konwencje, a z drugiej ciekawy dialog z klasyką. Wybraliśmy najciekawsze propozycje do domu na Wielkanoc.

Modne kolory wielkanocnego stołu
Dekoracje wielkanocne 2020
Dekoracje wielkanocne 2020
Dekoracje wielkanocne 2020
Dekoracje wielkanocne 2020

Typowe kolory dla Wielkanocy to biel, zieleń i żółcień. Coraz chętniej sięgamy też po róż, zwłaszcza w wersji pastelowej. Ale w tym roku sporo do powiedzenia mają skandynawskie marki. Dekoracje wielkanocne w północnym wydaniu są bardziej stonowane kolorystycznie, niemalże „zimowe”. Poza tym można znaleźć coraz więcej punktów wspólnych między ozdobami wielkanocnymi a bożonarodzeniowymi.

Dekoracje wielkanocne 2020: trend eko

Samodzielne barwienie i zdobienie pisanek, stroiki wielkanocne „zrób to sam”, urocze gniazdka na jajka czy mnóstwo naturalnych akcentów – to jeden z wyraźniejszych trendów dekoracyjnych w tym roku. W ozdobach wielkanocnych mamy więc dużo wikliny, gałązek, suszonych roślin, ale też żywych wiosennych kwiatów: tulipanów, prymulek, hiacyntów. Do tego dochodzą tradycyjne, naturalne akcenty: gałązki wierzbowe z baziami, rzeżucha czy mech. Takie dekoracje wielkanocne w tym sezonie łączy się najczęściej z subtelnymi, pastelowymi barwami: miętą, żółcienią, różem, lawendowym fioletem. Jeśli marzą się nam ozdoby wielkanocne w stylu skandynawskim, możemy nawet zrezygnować z żywszych kolorystycznie elementów, stawiając na biel, beż, łagodną szarość, a nawet czerń.

..  Nowoczesne dekoracje wielkanocne – co wybrać? >>>

Ozdoby wielkanocne 2020 jak… bożonarodzeniowe!

To dość przewrotne podejście do wiosennych świąt. Co prawda coraz częściej świętujemy je w zimowej aurze (w przeciwieństwie do Bożego Narodzenia, kiedy śniegu zwykle brakuje…), ale jednak tradycyjnie różnice w dekoracjach wielkanocnych i bożonarodzeniowych są wyraźne. Zacierają je za to modne zawieszki wielkanocne, które przypominają bombki, choć mają formę – najczęściej – pisanek. Ale pojawiają się również zajączki, kurczaczki i baranki, które niejako „zastępują” grudniowe aniołki czy renifery. Również kolorystyka dekoracji wielkanocnych 2020 jest bardzo zbliżona do tych modnych w grudniu 2019. Mamy np. sporo złota, miedzi, szarości i czerni. Coraz większą popularnością cieszą się też dekoracje wielkanocne w formie ażurowych pisanek.

 Dekoracje wielkanocne 2018

Fot. Royal Copenhagen

Pisanki jako zawieszki i świece

Małe drzewka, krzewy i rośliny obwieszone pisankami na sznurkach? Czemu nie! To kolejny przykład wpływu ozdób bożonarodzeniowych na wielkanocne. Szczególnie modne są pisanki zawieszki wykonane z porcelany i ręcznie malowane. Ale mogą to też być ozdoby z papieru, drewna czy wstążek.

Ciekawą nowinką na wielkanocnym stole mogą być również świece w kształcie pisanek. Jeśli aura wiosenna nie dopisze, warto wprowadzić za ich pomocą nieco nastrojowego światła.

Pisanki zrób to sam – modne dekoracje wielkanocne 2020

Jajka wielkanocne można barwić na różne sposoby (najlepiej naturalnymi barwnikami), ale też zdobić innymi metodami. Prawdziwą furorę w tym roku robią pisanki decoupage, czyli jajka dekorowane tą techniką. Naturalny odcień skorupki stanowi świetne tło dla barwnych papierowych ilustracji. A może jajka ze wstążki? Te wykonamy, owijając wstążkami czy sznurkami styropianowe jajko.

..  Jajka ze wstążki w konwencji ombre – instrukcja krok po kroku >>>

Klasyczne dekoracje wielkanocne z mocnymi kolorami

Do radosnych, klasycznych barw wielkanocnych coraz częściej dołączane są odcienie wyraziste. W ozdobach wielkanocnych mamy więc coraz więcej fioletu, ale też fuksji, malinowego różu, burgundu. Właściwie każdy mocniejszy kolor, stosowany w umiarze, świetnie sprawdzi się w wielkanocnym domu. Polecamy więc szmaragd, granat, szafir, a nawet antracyt i czerń.

Pomysły na dekoracje wielkanocne – GALERIE ZDJĘĆ

Zastanawiasz się, jak udekorować dom na Wielkanoc? Proponujemy zarówno ozdoby wielkanocne tradycyjne, jak i nowoczesne, piękne gotowce, ale też drobiazgi zrób to sam. Wszystko znajdziesz w naszych galeriach zdjęć.

Ocena: 5
Zdjęcia: mat. prasowe Bjørn Wiinblad

POLECANE ARTYKUŁY