Loft aranżacja w stylu skandynawskim to przede wszystkim przejrzyste, jasne barwy z dominacją bieli, naturalne materiały oraz proste bryły mebli. Wszystko to wzbogacone elementami w kolorze ultramaryny tworzy wnętrze przywodzące na myśl skandynawskie wybrzeże. Za projekt otwartej przestrzeni loftu Woronicza Qbik, utrzymanego w klimacie Oslo, odpowiada Maciej Zień.

Woronicza Qbik: funkcjonalna strefa dzienna

Strefa dzienna została zaprojektowano jednocześnie jako salon oraz jadalnia. W centralnym punkcie pomieszczenia zlokalizowano duży biały stół z wbudowanym systemem żywej zieleni i krzesłami projektu Tomka Rygalika. Jednocześnie dekoracja stołu stanowi ożywczy, kolorystyczny element aranżacji. Na uwagę zasługuje tutaj także oryginalne oświetlenie, w charakterze którego występują przewieszone przez dwie kondygnacje lampy. Idealnym dopełnieniem aranżacji części dziennej jest szary narożnik projektu Macieja Zienia oraz szafka z lakierowanej płyty MDF w kolorze białym z designerską półką w konsekwentnie powielanym kolorze ultramaryny. Stylistyka aranżacji została dodatkowo podkreślona dzięki odsłonięciu dużych okien, co zapewniło jak najlepsze oświetlenie wnętrza światłem naturalnym.

Woronicza Qbik: minimalizm we wnętrzu

Na plan pierwszy skandynawskiej loft aranżacji Woronicza Qbik wysuwa się wszechobecna biel przełamana niebieskimi akcentami oraz jasne drewno. Aranżacja przedpokoju wydaje się być najlepszą wizytówką wnętrza zaprojektowanego przez Macieja Zienia. Położony na podłodze bielony dąb oraz zabudowa szafy wykonana z dębowego forniru w pełni oddają charakter przestrzeni. Tłem na mebli są białe ściany oraz proste schody, których stylistyka została przełamana dzięki balustradzie z niebieskich linek żeglarskich. Styl loft aranżacji idealnie oddaje także aranżacja kuchni, w której dominuje jednolita, biała zabudowa skrywająca liczne szuflady oraz sprzęt AGD.

Woronicza Qbik: skandynawska prostota

Wnętrza łazienek wyróżniają się idealną spójnością ze stylistyką całego loftu. W przestrzeniach kąpielowych dominują proste i geometryczne formy umywalek, toalet oraz wanny projektu Philippa Staracka. Ciekawym rozwiązaniem jest ukrycie wejścia do łazienki na parterze za drewnianą zabudową szafy. Dopełnieniem prostej stylistyki łazienki jest lustro bez ramy, a minimalizm przestrzeni dodatkową podkreśla biała podłoga oraz ściany pokryte ceramiczną farbą. Z kolei wyróżnikiem łazienki na piętrze są ściany obłożone panelami MDF oraz płytki z kolekcji Tubądzin Macieja Zienia. W aranżacji pokoju dla dziecka zostały powielone te same akcenty i kolory co w aranżacji strefy dziennej. W roli łóżka występuje szara kanapa, a w dekoracji biel przeplata się z kolorem ultramaryny. Dodatkowym akcentem kolorystycznym są pufy w żywych kolorach.