Projekt wnętrza domu obejmował aranżację przestrzeni w trzypiętrowym modernistycznym domu położonym we Frankfurcie nad Menem. Zadaniem projektantki z pracowni JN Studio Joanna Nawrocka było udomowienie stylu nowoczesnego, który nie zatraci swego ponadczasowego wyrazu, jednocześnie będąc oazą spokoju dla 3-osobowej rodziny.

Wnętrza domu: trzy piętra, trzy strefy

Wnętrza domu zostało zaprojektowane z myślą o 3-osobowej rodzinie. Projekt wnętrz trzypiętrowego budynku jasno wyznaczał kolejne strefy we wnętrzu domu. Parter domu został pomyślany jako główne miejsce do przechowywania, gdzie zlokalizowano liczne szafy i schowki. Powierzchnia domu umożliwiała wygospodarowanie optymalnej ilości miejsca do przechowywania, które w żaden sposób nie będzie odbierało należytej reprezentatywności dziennej części wnętrz domu. Oprócz tego, parter obejmuje także dodatkowy pokój oraz gościnną łazienkę. Na piętro prowadzi nas minimalistyczna klatka schodowa, która urzeka swą prostotą, a jednocześnie wyjątkowym stylem. Niepowtarzalnego wyrazu nadaje jej oryginalna forma schodów oraz dekoracyjna cegiełka na ścianie. Na piętrze domu zlokalizowano część dzienną, która obejmuje pokój dzienny wraz z obszerną jadalnią i otwartą kuchnią. Całości nadano pozornie prostego wyrazu, który w rzeczywistości urzeka niepowtarzalną klasą. Przestrzeń na najwyższym piętrze została zaprojektowana jako sypialni rodziców, garderoba, pokój nastolatka oraz duża łazienka. Wnętrza domu prezentują się spójnie kolorystycznie i materiałowo. Ściany i posadzki wyłożone są gresami, kamieniami oraz drewnem egzotycznym. Wyjątkowego uroku całości dodaje cegiełka dekoracyjna Incana.

Projekt wnętrz domu: salon z kuchnią i jadalnią

Część dzienna domu została utrzymana w stonowanej, jasnej kolorystyce. Idealnym dopełnieniem subtelnej aranżacji i jednocześnie świetnym domknięciem projektu wnętrz jest drewniana podłoga, która nadaje całości wyjątkowego szyku. Strefa wypoczynkowa została wyznaczona za pomocą wygodnego narożnika w ciemniejszym kolorze, który jest jednocześnie kolorystycznym przełamaniem stonowanej aranżacji. Idealnym tłem dla tej części wnętrza domu jest dekoracyjna cegiełka na ścianie, będąca aranżacyjnym odniesieniem do dekoracji ściany na klatce schodowej. Efektowny komienek okazuje się najlepszym domknięciem projektu wnętrza części dziennej wnętrza domu. W bezpośrednim sąsiedztwie tej części domu, projektantka zdecydowała się zlokalizować strefę jadalnianą. Wyznacza ją duży stół z efektownymi krzesłami. Jednocześnie strefa ta jest wyróżnikiem granicy pomiędzy częścią wypoczynkową, a częścią kuchenną w domu. Niemałą rolę w projekcie wnętrz domu odgrywa oświetlenie. Kreuje ono przestrzeń, mocno uwydatniając jej największe zalety. Pomysłowo zaprojektowane źródła światła pozwalają na stworzenie wyjątkowej atmosfery we wnętrzu domu.

Wnętrza domu w stylu nowoczesnym

Najwyższa kondygnacja domu to część typowo prywatna. Zlokalizowana tam sypialnia z garderobą oraz pokój nastolatka i duży pokój kąpielowy to przestrzenie zarezerwowane tylko dla domowników. Pokój nastolatka to miejsce, w którym czuć ponadczasowy styl. Białe fronty mebli obudowane naturalnym drewnem idealnie wpisują się w stylistykę pokoju nadając jej dodatkowej elegancji. Ścianę za łóżkiem zdobi efektowna fototapeta, która jest tak naprawdę jedyną dekorację wnętrza. Prosta zabudowa meblowa po przeciwnej stronie pokoju zapewnia optymalne miejsce do pracy wraz z obszernym zapleczem szafek do przechowywania. Projekt sypialni został utrzymany w podobnej stylistyce. Szyk, styl i elegancja to jego główne wytyczne. Ogromne okna zostały przysłonięte jedynie zwiewną tkaniną, tym samym nadając wnętrzu dodatkowej lekkości. Bohaterem sypialni jest oczywiście duże łóżko, dla którego idealnym tłem jest efektowna dekoracja ściany. Ciemna ściana nadaje aranżacji charakteru i wyjątkowego stylu. To jednak nie wszystko... Za przesuwnymi drzwiami zlokalizowano obszerną garderobą, która pozostając w ukryciu nie wpływa na elegancki wyraz sypialni.

Kontakt z pracownią:

JN STUDIO JOANNA NAWROCKA
http://www.jnstudio.pl/home
E-mail: info@jnstudio.pl
Telefon: +48 663 967 079