Styl skandynawski: minimalizm w aranżacji wnętrz. INSPIRACJE!

Aranżacja wnętrz w stylu skandynawskim cieszy się coraz większą popularnością. Kolor biały i dużo jasnego drewna sprawdzają się w naszej strefie klimatycznej. Pokochaliśmy także proste kształty funkcjonalnych mebli. Aranżacja wnętrz domu w stylu skandynawskim może stać się inspiracją dla niejednego nowego projektu.

Aranżacja salonu z kominkiem w stylu skandynawskim
Schody w bryle centralnej części dziennej
Widok z salonu na jadalnię
Jadalnia w minimalistycznym stylu skandynawskim
Aranżacja kuchni w stylu skandynawskim

Aranżacja wnętrz domu nawiązuje do stylu skandynawskiego. Znajdziemy tu mnóstwo drewna z naszej strefy klimatycznej i koloru białego. Przeciwwagę stanowią detale w kolorze czarnym. Cechą charakterystyczną dla stylu skandynawskiego są również proste bryły, które stanowią podstawę aranżacji wnętrz domu. Jest nią na przykład bryła centralna mieszcząca w sobie schody, kominek i mnóstwo miejsca do przechowywania.

Aranżacja wnętrz: otwarta przestrzeń strefy dziennej

Aranżacja wnętrz domu została podzielona na dwie strefy: część dzienną na parterze i cześć prywatną – nocną na piętrze.  Część dzienna to otwarta przestrzeń z wyraźnie wydzielonymi strefami salonu, kuchni ze spiżarnią i jadalni. Na parterze także znajduje się wydzielony gabinet i toaleta.

Zobacz też: składniki stylu skandynawskiego >>>

Punktem centralnym przestrzeni dziennej domu w stylu skandynawskim jest bryła, obłożona czarnym bazaltem i drewnem. To właśnie wokół tej bryły skupiają się wszystkie pomieszczenia. Od strony salonu w bryle centralnej został zaaranżowany kominek, od strony kuchni okładzina bazaltowa przechodzi w drewno i szkło eksponujące nowoczesną klatkę schodową.

Zobacz też: aranżacja kominka w salonie >>>

Projekt wnętrz powstały w  pracowni  81.WAW.PL pozwolił stworzyć przestrzeń dzienną otwartą z jednocześnie bardzo czytelnie wydzielonymi strefami funkcjonalnymi.

Aranżacja salonu: styl skandynawski w minimalistycznej formie

Aranżacja salonu w stylu skandynawskim sprzyja wypoczynkowi i relaksowi. Jest bardzo stonowana zarówno kolorystycznie, jak i funkcjonalnie. Projekt wnętrz przewiduje tu tylko wygodną, rozłożystą sofę, w jasnoszarym kolorze, fotel oraz kominek. Kominek jest częścią centralnej bryły obłożonej czarnym bazaltem. Całość aranżacji salonu, mimo dużej ilości koloru czarnego, jest jasna i świetlista. Jest tu mnóstwo jasnego, w ciepłym odcieniu drewna dębowego i koloru białego na panelach ściennych. Połączenie bieli i drewna sprawdza się jak zawsze w stylu skandynawskim – biel rozjaśnia pomieszczenia, a drewno je ociepla. Panuje więc równowaga i harmonia, o którą nam chodzi po powrocie do domu po dniu wypełnionym obowiązkami zawodowymi.

 

Aranżacja kuchni: minimalistyczna biała kuchnia

Aranżacja kuchni to szczyt minimalizmu w stylu skandynawskim, jeśli można tak powiedzieć. Kolor biały jest tutaj wszechobecny. Panuje na frontach mebli, ścianach, suficie i podłodze. Kolor biały przełamany jest jedynie szczotkowaną blachą na niektórych frontach szafek i sprzętach AGD.

Zobacz też: najbardziej lubimy białe kuchnie >>>

Idealnie białe są także blaty kuchenne, łącznie ze zintegrowanym zlewem. W aranżacji kuchni, tak jak innych pomieszczeniach domu, nie znajdziemy żadnych elementów tylko i wyłącznie dekoracyjnych, żadnych półek na drobiazgi itp. Projekt wnętrz przewiduje bowiem odpowiednią ilość rozwiązań i schowków potrzebną do przechowywania. Aranżacja jadalni znajdującej się obok kuchni to właściwie tylko nowoczesny stół i krzesła wykorzystujące technologię polskiego designera Oskara Zięty.

Ocena: 0
Tekst: Monika Czerwińska-Konarska Projekt wnętrz: Anna Paszkowska-Grudziąż i Rafał Grudziąż, pracownia: 81.WAW.PL Zdjęcia: Michał Przezdzik

POLECANE ARTYKUŁY