Biele i szarości to bezpieczne, neutralne kolory wnętrz urządzanych w stylu skandynawskim. Również te barwy zostały wybrane do aranżacji salonu w bloku. Dzięki nim wystrój salonu jest uporządkowany, a same kolory są dobrym tłem dla dodatków.

Salon w stylu skandynawskim: aranżacja

Salon prezentowany na zdjęciach wymagał niewielkiego remontu, więc wymieniono podłogi, zastępując wiekowe wykładziny i PCW panelami imitującymi dąb bielony. Na biało pomalowano też panele ścienne i sufitowe. Pani domu chciała, by powstał salon w stylu skandynawskim. To się udało przede wszystkim dzięki stonowanej palecie barw w tle.

Zobacz też: Styl skandynawski - inspiracje - galerie zdjęć >>>

Wielofunkcyjne wnętrze salonu

Salon pełni wiele funkcji – jest pokojem dziennym, jadalnią i sypialnią, więc wszystkie meble musiały być „zgrane”. Sosnową szafę z komisu i stolik pod telewizor właścicielka przemalowała na biało, by pasowały do skandynawskiego stylu wnętrza. Kolor zmienił również wiszący nad stołem metalowy świecznik. Rozkładaną kanapę zdobi uszyta własnoręcznie narzuta. Powyżej wzrok przyciąga minigaleria zdjęć.

Półka na książki to zwykła deska sosnowa pomalowana na biało, na wspornikach. Znajduje się pod samym sufitem, tak by nie naruszała cennej przestrzeni w aranżacji salonu.

Zobacz też:

Podłoga w stylu skandynawskim, czyli królestwo drewna >>>

Salon z jadalnią: styl skandynawski i retro w ciepłym duecie >>>

Projekt wnętrza: dwupoziomowe mieszkanie w stylu skandynawskim dla rodziny >>>

Ta aranżacja salonu w stylu skandynawskim udowadnia, że aby zmienić wystrój pokoju, nie trzeba wydawać fortuny. Wystarczy kilka zabiegów, by wnętrze zyskało styl, którym nam się podoba.

Fotel i podnóżek w bawełnianych pokrowcach to idealne miejsce na relaks. Ściana w salonie w stylu skandynawskim pokryta została szarą raufazą w płynie (farba z trocinkami, nadająca powierzchni chropowatą strukturę).

Aranżacja salonu jest przytulna, a spokojne zestawienie naturalnych kolorów powoduje, że wystrój salonu można łatwo zmieniać, bazując tylko na kolorze dodatków.