Mieszkanie dla rodziny. Otwarta kuchnia, modne wyposażenie i ponadczasowe rozwiązania

2016-09-07 16:52 Monika Czerwińska - Konarska

Aranżacja wnętrza zaproponowana przez architektów z pracowni 28 Form sprzyja byciu razem. Na dole znajduje się otwarta przestrzeń salonu z kuchnią, na górze jest część prywatna z sypialniami. Założeniem projektu mieszkania we wrocławskim apartamentowcu było stworzenie komfortowej przestrzeni dla każdego domownika.  

Dwupoziomowe mieszkanie zostało zaprojektowane tak by każdy z domowników czuł się komfortowo. Projektantka wnętrz Patrycja Dąbrowska z pracowni 28 Form zadbała o wyraźny podział na część dzienną służącą dobrej zabawie wszystkich domowników i część prywatną z sypialniami. W salonie z kuchnią po wyburzeniu ścian działowych pozostał na środku komin wentylacyjny. Zgodnie z zasadą  "jeśli nie możesz czegoś ukryć uczyń z tego zaletę" projektantka pomalowała ścianę, po dwóch stronach farbą tablicowo–magnetyczną, na której pojawiają się dziecięce rysunki i wiadomości dla domowników.

Salon z kuchnią oddzielone ścianą pomalowana farbą tablicową

Biała kuchnia, to nowoczesna wysoka zabudowa i długa na trzy metry wyspa. Wyspa kuchenna to nie tylko miejsce do gotowania i zmywania, ale też spożywania posiłków - można przy niej przysiąść na wygodnych hokerach. By mogła być wielofunkcyjna, wymagała podłączenia instalacji elektrycznej i wodno-kanalizacyjnej. Wykonano ją z płyt lakierowanych i fornirowanych dębem,  blat z odpornego na uszkodzenia corianu. Pozostały po przeróbkach i wyburzeniu ścian działowych pion wentylacyjny został wykorzystany do przesłonięcia wyspy. W związku z tym, że musi tu być projektantka nieco przedłużyła ścianę, a krótsze boki wyposażyła w półki. Dłuższe natomiast pomalowała czarną farbą tablicowo–magnetyczną. W ten sposób z niechcianej ściany znajdującej się dokładnie po środku wnętrza uczyniła punkt charakterystyczny całego projektu. Innym ciekawym elementem w przestrzeni salonu są schody. Ich dolna część ma konstrukcję skrzyniową. Dzięki domu od strony salonu schody pełnią funkcję pojemnej szafki TV, od strony przedpokoju ukrywają szafkę na buty. Druga część schodów jest wspornikowa, lekka wizualnie, a do tego przepuszcza dzienne światło.

Strefa prywatna z sypialniami i łazienką

Kolorystyka sypialni na piętrze bazuje na beżach. Jasna, drewniana podłoga, zasłony oraz łóżko stanowią bardzo stonowaną bazę. Czarne kinkiety, czarno – biała wzorzysta tapeta i pled oraz  poduszki dodają  wnętrzu wyrazistości. Całość aranżacji sypialni utrzymana jest w stylu skandynawskim. Gdy rodzice odkryli u starszej córki zainteresowania kulinarne, sprawili jej kuchnię do zabawy. Dziewczynka gotuje na niej lalkom i gościom. Łóżko – domek ozdobiono baldachimem z firanki. Tkanina nawiązuje do „pałacu księżniczki”, sprawdza się też jako moskitiera. Dla właścicieli mieszkania niezwykle ważna była aranżacja łazienki. Marzyli o prysznicu z deszczownią, pod którym mogliby się zrelaksować po dniu pracy. Pani domu myślała także o drewnie  w łazience, choć zdawała sobie sprawę rozwiązanie nie jest praktyczne. Projektantka zaproponowała płytki imitujące deski. Pomysłem wartym naśladowania w aranżacji łazienki są lustra powieszone na różnych poziomach. W ten sposób każdy z domowników już teraz (lub w niedalekiej przyszłości) może wygodnie z nich korzystać w dostosowanej do siebie wysokości. Pomysłem na takie rozwiązanie było główne założenie koncepcji wnęetrza – ma być komfortowe dla wszystkich domowników.

Czytaj też: mieszkanie w stylu skandynawskim prosto z Finlandii

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

Z czerwcowym „M jak Mieszkanie” w sezon letni wkraczamy pełni optymizmu – z fantazją, lekkością i w kolorze! Pomogą w tym rozwiązania, meble i dodatki, które poprawią nasz komfort wypoczynku i pozwolą poczuć się jak na wakacjach.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Czerwiec 2021