Salon z kuchnią tworzą wspólną część dzienną. Ściany ograniczono do minimum, a salon pomalowano na biało, okna przysłonięto jedynie roletami - gdy tylko można, pozostają zwinięte, by jak najwięcej słońca wpadało do wnętrza. Liczne punkty świetlne - dodatkowo wypełniają salon z kuchnią łagodną poświatą. Aranżacja salonu miała być przede wszystkim spójna. Harmonia miała panować jeśli chodzi o wybór kolorów i wzorów w aranżacji salonu z kuchnią.

Aranżacja salonu: wystrój wnętrza

W aranżacji salonu z kuchnią zdecydowano się na naturalne materiały: drewno, cegłę, metal, len i bawełnę. Ściany salonu celowo pomalowano na biało, razem z odcieniem beżu tworzą spokojną bazę kolorystyczną mieszkania. Ciepłe tonacje terakoty, kamienia, klinkieru dają miły klimat eko i wzmacniają efekt przytulności w salonie z kuchnią. Podobnie jak drewniane fronty szafek w kuchni. Takie połączenia wydają się bardziej interesujące. Dlatego też właścicielka zdecydowała się na „dołożenie” do mebli w salonie nowoczesnych stylowej komody i raczej rustykalnej w duchu szafko-tablicy. Szafko-tablica powstała przypadkiem: pani domu od początku wiedziała, że wnęka nad stołem powinna zamienić się w „piwniczkę win”. Aby poprawić proporcje mebla, wymyśliła dwie tablice.

Dlaczego warto mieć salon z kuchnią

Otwórz kuchnię na salon, a zyskasz kilka metrów kwadratowych. Pozostaw jednak fragment ściany na pograniczu salonu i kuchni. Bielone deski na podłodze i gres to kolejne połączenie materiałów w salonie. Sofy (BoConcept) zachęcają do pogawędek. Halogeny dwustronnie umocowane na półce oraz lampa (Artemide, HK Living) tworzą przytulny wystrój salonu. Nowe meble mieszają się ze stylowymi. Salon z kuchnią było najprzyjemniejszą częścią urządzania mieszkania. Właściciele postanowili podkreślić wysokość wnętrza i wpuścić jak najwięcej światła słonecznego. „Reguluj” wysokość sufitu. Jeśli masz spory salon z kuchnią obniż miejscami sufit, montując w podwieszanej konstrukcji punkty świetlne. W ten sposób pozostałe części wnętrza będą wydawać się wyższe.