Miejsce do przechowywania jest absolutną koniecznością w każdym wnętrzu. Niezależnie od tego, czy dysponujemy przestronnym apartamentem czy też małym wnętrzem, w którym każdy metr kwadratowy jest na wagę złota – miejsce do przechowywania znaleźć się musi. Praktyczny schowek w aranżacji przedpokoju, funkcjonalna spiżarnia przy kuchni, obszerna garderoba czy może osobna pralnia? Mamy dla Was sprawdzone sposoby na praktyczne zagospodarowanie wszystkich tych wnętrz. Podpowiadamy, jak pomysłowo zagospodarować każde pomieszczenie w projekcie mieszkania. Nawet to najmniejsze!

Przechowywanie w salonie dopasowane do stylu wnętrza

Funkcjonalne rozwiązania, które sprawdzą się w praktycznie każdym wnętrzu. Choć zdają się one królować w aranżacji garderoby, przedpokoju czy garażu, teraz wstępują one także na salony. Wygodne systemy do przechowywania pozwolą nam na optymalne zagospodarowanie przestrzeni w pokoju dziennym i będą idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących sobie nowoczesność i możliwość wprowadzenia łatwych zmian. Półki w różnym wydaniu – pełne i ażurowe, ścianki z uchwytami i haczykami, wieszaki i kosze. Wykonane z przezroczystego tworzywa lub modele ażurowe – wszystko to ułatwi efektowne i funkcjonalne zagospodarowanie przestrzeni do przechowywania w salonie, które optymalnie możemy dostosować do własnych potrzeb.

Sprawdź: Przechowywanie w salonie - na wszystko jest sposób!

 

Pokój dla dziecka z praktycznym systemem do przechowywania

Pokój dla dziecka to wielofunkcyjna przestrzeń, od aranżacji której zależy nie tylko samopoczucie młodego lokatora. Nie bez znaczenia jest tutaj estetyka – musi podobać się osobie, która będzie z niego korzystać każdego dnia. W małych pokojach nie zdadzą egzaminu ciężkie i duże meble, dlatego wartom postawić na elementy neutralne, które łatwo możemy modyfikować i dostosowywać do zmieniającego się wraz z wiekiem dziecka charakteru wnętrza. Praktyczne systemy do przechowywania idealnie sprawdzą się w aranżacji pokoju dla ucznia, w którym na wagę złota jest każda półka na książki czy akcesoria szkolne.

Sprawdź: Pokój dla dziecka - strefa do nauki urządzona na piątkę

 

Pokój dla kolekcjonera, czyli aranżujemy wnętrze z pasją

Specjalne systemy umożliwiające zaaranżowanie praktycznej przestrzeni do przechowywania, pozwolą urządzić zarówno wygodny kącik do szycia, domową bibliotekę, czy warsztat majsterkowicza. Kolekcjoner potrzebuje przestrzeni do gromadzenia i eksponowania swych zbiorów, hobbysta – warunków do rozwoju swej pasji. Bez względu na to, co jest twoją pasją - malowanie, szycie, majsterkowanie czy ogrodnictwo – warto zaaranżować miejsce, które pozwoli uporządkować materiały i narzędzie.

Sprawdź: Pokój hobbysty, gabinet kolekcjonera, czyli porządkujemy zbiory

 

Projekt kuchni: organizujemy przestrzeń kuchennego wnętrza

W aranżacji kuchni zazwyczaj dążymy do tego, by była ona wygodna, funkcjonalna, a jednocześnie pełniła funkcje reprezentacyjne. W kuchni potrzebujemy także mnóstwa miejsca do przechowywania kuchennych akcesoriów. W zależności od indywidualnych upodobań możemy wybrać otwarte półki, bądź też zamknięte szafki, za którymi ukryjemy swoje kuchenne skarby. Bogata oferta półek, koszy czy haczyków, pozwoli nam na optymalne zagospodarowanie miejsca w kuchni i pomoże w utrzymaniu porządku.

Sprawdź: Przechowywanie w kuchni, czyli organizujemy przestrzeń kuchennego wnętrza

 

Kobieca garderoba na tip-top

Obszerna garderoba to marzenie każdej kobiety. Ale w nawet największej garderobie, jeśli nie będzie ona funkcjonalnie urządzona, może zapanować bałagan. Idealnie zaprojektowana garderoba to taka, która przewiduje miejsce zarówno do powieszenia długich sukien, krótkich sukienek, czy złożenia topów. Kosze do przechowywania butów, akcesoria umożliwiające przechowywanie biżuterii i drobiazgów oraz miejsce na pokaźną kolekcję torebek – to wszystko sprawi, że kobieca garderoba będzie wnętrzem o najwyższym poziomie funkcjonalności.

Sprawdź: Garderoba kobiety z miejscem na wszystko

 

Mała pralnia, czyli przestrzeń dobrze zorganizowana

Jak urządzić łazienkę, nawet małą, aby zmieściło się w niej wszystko to, czego potrzebujemy, a do tego był tu zawsze porządek? Czy nawet mała łazienka może być tak urządzona, aby sprawiała wrażenie nie zagraconej, a jednocześnie była funkcjonalna i łatwa w utrzymaniu porządku? Jak najbardziej! Pomogą nam w tym wszelkiego rodzaju kosze, haczyki czy półki, które zagwarantują funkcjonalne miejsce do przechowywania, nawet w najmniejszym wnętrzu. Praktyczne kosze do przechowywania ręczników czy kosmetyków, czy akcesoriów łazienkowych pozwolą na utrzymanie ładu i porządku w kąpielowym wnętrzu.

Sprawdź: Mała łazienka, czyli przestrzeń dobrze zorganizowana

 

Aranżacja poddasza, czyli jak zagospodarować przestrzeń pod skosami

Aranżacja poddasza, czyli wnętrza ze skosami zawsze jest oryginalna. Oryginalna architektura wnętrz rzadko jednak idzie w parze z typowymi meblami, masowo produkowanymi. Czasem przestrzenie pod skosami da się zagospodarować typowymi szafkami lub komodami, ale często już wstawienie szafy do takiego wnętrza napotyka wiele trudności. Mamy dla Was jednak świetny sposób na praktyczną aranżację poddasza, która pozwoli maksymalnie wykorzystać każdy dostępny metr przestrzeni ze skosami.

Sprawdź: Skosy poddasza funkcjonalnie zagospodarowane

 

Mały przedpokój z dużą przestrzenią – bo każde wnętrze ma potencjał!

Przedpokój jest pierwszym miejscem, które widzimy wchodząc do domu – jest jego wizytówką i zapowiedzią tego, co dalej. Dlatego zależy nam, aby urządzony był estetycznie, stylowo, ale też funkcjonalnie, praktycznie i oryginalnie. Dobrze zaprojektowana przestrzeń w przedpokoju, oprócz oczywistego miejsca na okrycie wierzchnie czy buty, powinna uwzględniać także miejsce do przechowywania takich drobiazgów jak klucze, komórka, czy portfel. Często pomysłową organizację przedpokoju ogranicza nam niewielki metraż. Mamy jednak sposób na funkcjonalne zagospodarowanie przedpokoju, w którym nie dostrzegamy potencjału!

Sprawdź: Mały przedpokój z dużą przestrzenią