Projekt wnętrz: jasne kolory ścian subtelnym tłem dla sztuki nowoczesnej

Właścicielką dwupoziomowego apartamentu, o powierzchni 100 m2 w Tarnowie, jest młoda, dynamiczna osoba ceniąca styl nowoczesny, elegancję szlachetnych materiałów i sztukę. W aranżacji wnętrz mieszkania  ważne były dla niej subtelne połączenia kolorów, światłocień i sztuka.

Wnętrze nowoczesnego apartamentu
Wnętrze nowoczesnego apartamentu
Wnętrze nowoczesnego apartamentu
Wnętrze nowoczesnego apartamentu
Wnętrze nowoczesnego apartamentu

Dwupoziomowy apartament ma typowy układ: na dolnym poziomie znajduje się otwarta strefa dzienna z kuchnią, salonem i jadalnią oraz toaletą. Otwarta klatka schodowa prowadzi  na piętro,  na którym, po wyburzeniu niektórych ścian, wygospodarowano część prywatną - sypialnię, garderobę i gabinet oraz gościnną łazienką.  Autorami projektu wnętrz są architekci Małgorzata i Andrzej Bacik z Pracowni  Projektowej MM. Właścicielka mieszkania wie, że trendy zmieniają się jak w kalejdoskopie, poprosiła więc o wybór mniej awangardowych rozwiązań, które szybko się nie zestarzeją. Bardzo zależało jej na wyborze trwałych i efektownych materiałów wykończeniowych, które zbudują wyrafinowany klimat wnętrza i będą doskonałym tłem do ekspozycji dzieł sztuki.

Projekt wnętrz: jasne kolory tłem dla sztuki nowoczesnej

Okna dwupoziomowgo apartamentu wychodzą na wschód i południe, co sprawia, że jest w nim dosyć ciemno, zwłaszcza po południu. Chcąc nieco rozświetlić wnętrze projektanci zdecydowali się na spokojną, stonowaną paletę barw, w której dominują świetlista gołębia szarość i ciepła biel.

Czytaj też: Jakie kolory wybrać do wnętrza?

 Wnętrze nowoczesnego apartamentu

Fot. Jeremiasz Nowak

Wprowadzone przez nich w holu i na klatce schodowej powierzchnie odbijające światło – tapety z metalicznymi i geometrycznymi wzorami, dodatkowo wzmacniają ten efekt. Koralowe hokery w kuchni, barwne tekstylia czy granatowe wezgłowie łóżka dodają nieco dynamiki spokojnemu i monochromatycznemu wnętrzu.

Czytaj też: Łączenie przestrzeni i podział na strefy w dwupoziomowym mieszkaniu

 wnętrze nowoczesnego apartamentu

Fot. Jeremiasz Nowak

Najbardziej osobistym akcentem mieszkania są rysunki, grafiki, obrazy i rzeźba. W każdym pomieszczeniu znalazło się miejsce na unikalną ozdobę. W sypialni pojawiły się wyraziste płótna przedstawiające kobiece sylwetki, a przy wejściu do mieszkania dwie barwne akwarele. Nawet w łazience znalazło się miejsce na czarno-białą abstrakcyjną grafikę. Honorowe miejsce w salonie zajmuje rzeźba. Motyw ażurowej konstrukcji został podchwycony przez architektów, czego dowodem jest oryginalna wolnostojąca umywalka w dolnej łazience, żyrandol nad schodami, a nawet drobne dekoracje (misy na owoce). Wszystko w tarnowskim apartamencie tworzy harmonijną i przemyślaną kompozycję.

Ocena: 0
Zdjęcia: Jeremiasz Nowak

POLECANE ARTYKUŁY