Pomysł na salon. Afrykańskie dekoracje w salonie

Właściciel lubi proste formy i neutralne kolory wnętrz. Tak postanowił urządzić salon. Na tle jasnych ścian dobrze prezentują się wielkoformatowe wydruki (afrykańskie dekoracje), które stanowią główną ozdobę wnętrza. Pamiątkowe zdjęcia na ścianie zdradzają tęsknotę gospodarza za Czarnym Lądem.

Afrykańskie dekoracje w salonie
Afrykańskie dekoracje w salonie
Afrykańskie dekoracje w salonie
Afrykańskie dekoracje w salonie
Afrykańskie dekoracje w salonie

Mieszkanie ma 89 m2. Pierwotnie składało się z czterech pokoi. Obecnie jeden zamieniono na garderobę, właściciel bardzo chwali sobie takie rozwiązanie, bo dzięki temu nie potrzebuje szaf i dużej ilości mebli. Lubi we wnętrzach przejrzysty styl. Nie lubi zagracać wnętrz. Salon tonie w ciepłych kolorach i ma afrykańskie dekoracje. Właściciel do aranżacji wybrał proste formy mebli i neutralne kolory w salonie. Szczególny nacisk położono na uzyskanie wrażenia przestrzeni w mieszkaniu. Aby to osiągnąć zlikwidowano większość drzwi w mieszkaniu i poszerzono wszystkie wejścia, wybijając duże otwory sięgające aż do sufitu.

Salon: afrykańskie słonie w salonie

Meble w salonie są proste i oszczędne, cztery fotele z lat 50. to pamiątka po babci. Charakter aranżacji salonu nadaje kolekcja zdjęć, wydrukowanych w dużym formacie (motywy afrykańskie). Ściany salonu i pracowni właściciel ozdobił ujęciami słoni. Są atrakcyjne i przyciągają wzrok. Pomysł na takie dekoracje ścian jest wart naśladowania, a motywy w megaskali bardzo modne. To również dobry sposób na wyeksponowanie prac, z których jesteśmy dumni, które przywołują miłe wspomnienia. Trzeba tylko pamiętać, że sugestywna, wyrazista dekoracja wnętrza nie lubi konkurencji. Dlatego wnętrze musi być urządzone dość ascetycznie, bez mnóstwa dodatków.

Aranżacja wnętrz

Powiększone, otwarte wejścia do pomieszczeń zwiększają wrażenie przestronności i jednorodności przestrzeni, ale jednocześnie poszczególne części mieszkania zchowują swoją odrębność. Całość urządzona jest w jednym klimacie, dlatego w mieszkaniu panuje harmonia barw, motywów, stylu.

Ocena: 0
Tekst: Joanna Dobkowska Zdjęcia: Norbert Banaszyk/DADA Źródło: M jak mieszkanie

POLECANE ARTYKUŁY