Nowoczesne wnętrza: wzorcowy balans czerni i bieli w salonie z kuchnią i jadalnią

Salon z kuchnią, jako ikona stylu nowoczesnego, został urządzony w sztandarowej kolorystyce czerni i bieli. Nowoczesne wnętrza dopełnione zostały ciepłym akcentem orzecha amerykańskiego, który nadaje projektowi wnętrz nieco kameralności. Naturalna skóra, kamień i elementy plastiku, domykają projekt wnętrz klasycznych, eleganckich i ponadczasowych. Prezentujemy nowoczesny salon z kuchnią, za który odpowiada Ewelina Niemczyk-Łoza z NOYE Studio.

Biała kuchnia z nowoczesnym salonem
Biała kuchnia z wyspą
Białe ściany w salonie z jadalnią
Nowoczesny salon z kuchnią
Brązowe kanapy w białym salonie

Projekt wnętrz salonu z kuchnią łączy w sobie wszystko to, co najlepsze w stylu nowoczesnym. Zrównoważona kolorystyka, będąca najlepszym dowodem na zamiłowanie do efektownego minimalizmu. Najwyższa funkcjonalność wnętrza, o której decydują praktycznie i estetycznie wydzielone strefy w otwartej przestrzeni. Białe wnętrza, które nie stronią od eleganckiego akcentu głębokiej czerni i kameralnego w wyrazie orzecha amerykańskiego – wszystko to decyduje o wyjątkowości i ponadczasowym wyrazie prezentowanego projektu salonu z kuchnią.

Salon z kuchnią i jadalnią: idealny balans czerni i bieli

Salon z kuchnią i jadalnią stanowią serce apartamentu o łącznej powierzchni 130 mkw. Strefa dzienna została pomyślana jako całkowicie otwarta przestrzeń, która spójnie łączy w sobie funkcje aneksu kuchennego ze strefą wypoczynkową oraz praktyczną strefą jadalnianą. Całość została utrzymana w klasycznej kolorystyce, będącej dowodem na zamiłowanie zarówno do lekko wyrafinowanej nowoczesności i elegancji połączonej z estetycznym minimalizmem. Białe nowoczesne wnętrze dopełniono akcentami w kolorze głębokiej czerni, których zwieńczeniem są elementy w kolorze orzecha amerykańskiego. Nowoczesne wnętrza wzbogaca naturalny kamień i skóra, które złamane zostały metalowymi i plastikowymi elementami. W efekcie powstało wnętrze minimalistyczne i surowe, a jednocześnie niezwykle ciepłe i przyjazne, bo... nowoczesne. Celem optycznego nadania wnętrzu przestronności, architekci zdecydowali się na białe ściany i posadzkę, która przepięknie odbija wpadające przez duże przeszklenia światło i stanowi efektowne domknięcie aranżacji.

 

Nowoczesne wnętrza: orzech i czerń zamknięta w białej skorupce

Pojemna zabudowa przedpokoju w kolorze orzecha amerykańskiego jest oczywistą namiastką tego, co czeka nas w aranżacji dziennej części apartamentu. Na czele projektu usytuowano białą kuchnię, której niezwykły charakter został pokreślony nowoczesną i niezwykle efektowną odsłoną marmuru. Odważne płaszczyzny czarnych ścian nadają aranżacji głębi i nieco tajemniczości, którą delikatnie niweluje wszechobecna we wnętrzu biel. Czarny fragment ściany nad blatem w kuchni staje się także pewnego rodzaju nawiązaniem do aranżacji części wypoczynkowej. Tutaj zaś królują skórzane kanapy w kolorze brązu, które idealnie korespondują z orzechowymi elementami aranżacji. Strefę wypoczynkową dopełnia niski stolik kawowy i ponadczasowe fotele RM58 Romana Modzelewskiego - perełki polskiego designu. W przestronnym wnętrzu wyodrębniono także minimalistyczną strefę jadalnianą, którą wyznacza drewniany stół z elementem metalu, a zwieńczenie całości stanowią czarne krzesła. Prezentowany nowoczesny salon z kuchnią i jadalnią jest dowodem na to, że minimalizm we wnętrzu całkowicie pozbawionym przepychu form i kolorów, może prezentować się niezwykle elegancko i nowocześnie. Idealny balans bieli i czerni kreuje wnętrze, które urzeka swą prostotą i oczywistym komfortem.

Kontakt z pracownią:

NOYE Studio Ewelina Niemczyk-Łoza
ul. Miłkowskiego 7/38
30-349 Kraków
noye.pl

Ocena: 0
Tekst: Anna Rychlewicz Projekt wnętrz: NOYE Studio Zdjęcia: Przemysław Kuciński

POLECANE ARTYKUŁY