Małe mieszkanie: monochromatyczna sypialnia z łazienką ZDJĘCIA

Małe mieszkanie, grafit i mnóstwo miejsca do przechowywania. To możliwe? Tak, także w małej sypialni i małej łazience. Zobaczcie aranżacje grafitowych sypialni i łazienki w małym mieszkaniu!

Zabudowa pod oknem w sypialni
Dodatki dekoracyjne w sypialni
Sypialnia w kolorze szarym
Aranżacja łazienki w małym mieszkaniu
Aranżacja łazienki z tapetą w tle

Małe mieszkanie jest zazwyczaj projektowym wyzwaniem dla architekta wnętrz. Trzeba tu zadbać nie tylko o estetykę ale i o funkcjonalność. Trzeba wykorzystać każdy dostępny centymetr kwadratowy i zadbać o jak najwięcej miejsca do przechowywania. Zadanie to udało się architekt wnętrz Bożenie Maciejewskiej-Sołtys z pracowni The Vibe. Powstało minimalistyczne  i wygodne małe mieszkanie w monochromatycznym barwach. Kolory biały i grafitowy są motywem przewodnim aranżacji małej sypialni i łazienki.

Aranżacja sypialni: mała sypialnia w graficie i bieli

Aranżacja małej sypialni wygląda jak negatyw salonu i kuchni. Króluje tu grafit przełamany detalami w kolorze białym. Całość uzupełniają fornirowane orzechem meble. Grafitowe (szae) są ściany w sypialni i narzuta na łóżku – największe powierzchnie decydujące o kolorystyce wnętrza. Białe błyszczące fronty szafy – naprzeciwko okna, rozświetlają małą sypialnię odbijając światło dzienne. Całość aranżacji szarej sypialni uzupełnia i ociepla drewno w ciepłym odcieniu orzecha. Dynamiczna forma łóżka wpisuje się w minimalizm panujący w całym mieszkaniu.

Sprawdź też: monochromatyczna aranżacja małego mieszkania >>>

Mała sypialnia zaprojektowana jest bardzo funkcjonalnie. Jest tu mnóstwo miejsca do przechowywania. Oprócz pojemnej szafy na ubrania architekt wnętrz z pracowni The Vibe zaprojektowała zabudowę organizującą ścianę pod oknem. Toaletka, czasem pełniąca rolę biurka przechodzi w pojemne półki. Jedyne co pojawiło się w małej sypialni pod wpływem impulsu to …muchy. Obraz na tyle spodobał się właścicielom, że przyjechał z nimi do domu, bez zbędnego namyślania.

Mała łazienka: lustro, lustro i …lustro

Pomysłem na aranżację małej łazienki są gładkie powierzchnie i wielkoformatowe lustra. Grafitowe duże płytki nie wprowadzają zbędnych podziałów do aranżacji łazienki, dzięki czemu wnętrze optycznie wydaje się większe niż jest w rzeczywistości. Mimo ciemnego koloru – wbrew zasadzie mówiącej o jasnych kolorach w małych wnętrzach. Innym niezawodnym trikiem powiększającym przestrzeń w małej łazience jest lustro pokrywające w całości jedną ze ścian. Ale najlepsze kryje się za lustrem – jest to tak naprawdę pojemna szafa mieszcząca wszystkie kosmetyki, ręczniki, suszarkę itp. Mała łazienka w mieszkaniu stała się komfortową i przestronną strefą relaksu. Ścianę nad dużą wanną zdobi szkło z czarno-białym nadrukiem. Podczas kąpieli ze szczeliny pomiędzy ścianą i sufitem sączy się dyskretne, nastrojowe światło. By mieć pewność, że nic nie zakłóci relaksu architekt wnętrz „wyprowadziła” z łazienki pralkę – znalazło się dla niej miejsce w pojemnej szafie w przedpokoju, graniczącej z kuchnią. Ciepłe w kolorze drewno blatu pod umywalką stało się aranżacyjną kropką nad „i” w małej łazience.

Sprawdź też:

szare ściany inspiracje >>>

kolory szary we wnętrzach - GALERIE >>>

Ocena: 0
Tekst: Monika Czerwińska-Konarska Stylizacja: Monika Czerwińska-Konarska Projekt wnętrz: architekt wnętrz Bożenie Maciejewskiej-Sołtys, pracownia The Vibe Zdjęcia: Marcin Czechowicz

POLECANE ARTYKUŁY