Kawalerka, to z jednej strony niezwykle wdzięczna przestrzeń do aranżacji, a z drugiej - ciężki orzech do zgryzienia. Małe wnętrze, w którym każdy metr kwadratowy jest na wagę złota. Przestrzeń, która na minimalnym metrażu powinna spełniać maksimum funkcjonalności. Jak z zadaniem aranżacji kawalerki poradziła sobie załoga TK Architekci? Absolutnie genialnie!

Kawalerka, czyli małe mieszkanie wielkie duchem

Zadanie, przed którym stanęły architektki ze studia TK Architekci, obejmowało aranżację małego mieszkania o łącznej powierzchni 34 mkw. Dzięki dobremu rozplanowaniu przestrzeni, na małym metrażu kawalerki, udało się wyodrębnić osobną sypialnię, a w części dziennej zaprojektowano przestronny salon z aneksem kuchennym i efektowną wyspą kuchenną. Pomimo małego metrażu, wnętrze ujmuje przestronnością i zaskakuje pomysłowymi i niezwykle efektownymi rozwiązaniami. Jednym z nich jest bez wątpienia ażurowa ściana, która oddziela strefę nocną od części dziennej kawalerki. Jej funkcję przyjął pomysłowy regał na książki i inne drobiazgi.

Projekt małego mieszkania według TK Architekci

Wnętrze małego mieszkania zostało zaprojektowane jako przestrzeń utrzymana w modnym kolorystycznie duecie. W kawalerce króluje czarno-biała kolorystyka, która została dodatkowo ocieplona elementami drewna. Aranżację kawalerki, dla której inspiracją były nowoczesne przestrzenie, uzupełniono tradycyjnymi elementami, które idealnie korespondują z charakterem kamienicy, w której znajduje się lokal. Wyjątkowego wyrazu wnętrzu dodaje biała cegła na ścianie w sypialni, która jest pewnego rodzaju wyznacznikiem aranżacji. Na wskroś nowoczesne wnętrze zyskało mocny designerski akcent w postaci wolno stojącej chłodziarki w kolorze czarnym. Przemyślany i niezwykle zgrany dobór materiałów i kolorów sprawił, że wnętrze pomimo bogactwa treści, nie przytłacza formy małego mieszkania.

Kontakt z pracownią:

TK Architekci
Natalia Guedes Teixeira i Katarzyna Kowalewska
ul. Jasnodworska 3b lokal 261, Warszawa
www.tkarchitekci.pl