Nowoczesny salon z kuchnią urządzono w jasnych kolorach, podłoga i ściany tworzą świetną podstawę dla lekkich mebli. Wystrój salonu ożywia intensywny turkus, obecny w krzesłach, kanapie oraz dodatkach. Salon z kuchnią jest przestronny, jasne barwy, błyszczące powierzchnie oraz oszczędne przemyślane wyposażenie dodają mu przestrzeni. Aranżacja salonu jest podatna na zmiany, wystarczy wymienić turkus na inny kolor i uzyskamy zupełnie nowe wnętrze.

Aranżacja salonu: turkusowe dodatki

Turkus pojawił się w salonie przez przypadek - opowiada właścicielka, która początkowo myślała o mieszkaniu w czerni, bieli i szarościach. Oczarowały ją krzesła, do nich zostały dobrane sofa i kilka dodatków do wystroju salonu. Lśnią jak szlachetne kamienie zdobiące klasyczną elegancką sukienkę. Wygodna rozłożysta sofa w salonie projektu Jerzego Langiera prowokuje do błogiego lenistwa i snucia marzeń o błękicie jezior w środku lata. To model modułowy, więc jej układ można dowolnie zmieniać. Łatwo też zorganizować dodatkowe spanie.

Salon z kuchnią nowoczesny i przestronny

Salon z kuchnią tworzą wspólną przestrzeń. Aranżacja salonu jest ciekawa, zostosowano tu kilka pomysłowych trików wnętrzarskich. Przykładowo kwadraty za telewizorem to kompozycja z gresowych płytek, która nadaje aranżacji salonu nowoczesnego charakteru. W miejscu spotkania ściany i sufitu jest wnęka kryjąca taśmę LED. Właścicielom marzyła się biała podłoga w salonie, jednak obawiali się, że będzie niepraktyczna. Idealnym rozwiązaniem pasującym do wystroju salonu okazały się jasnoszare panele z delikatnymi beżowymi smużkami. Podłogi nie trzeba co chwilę odkurzać, a efekt jest jak przy jednolitej białej powierzchni. Aranżacja salonu staje się jaśniejsza i przestronniejsza. Gdzie kupić wyposażenie salonu: Krzesła L Eau firmy Calligaris – Italia Design; Sofa Artivum – Noti; stolik – BoConcept; dywanik – Komfort; kinkiety – Dobre Lampy.