Salon, jadalnia, kuchnia i hol tworzą otwartą przestrzeń. Mieszkanie jest dość ciemne i niezbyt wysokie. Aranżacja salonu podkreśla półmrok. Salon w kolorze gorzkiej czekolady jest tajemniczy i bezpretensjonalny. Urządzając ciemne mieszkanie projektanci wnętrz sięgają zazwyczaj po rozwiązania-pewniki. Stosują dużo jasnych kolorów i gładkich, przezroczystych lub połyskujących materiałów, które rozświetlają wnętrza. Pomysł Mikołaja Wierszyłłowskiego i Wojciecha Barańskiego (projekt wnętrz) polegał natomiast nie na ukrywaniu tych mankamentów, ale na uczynieniu z nich atutu w aranżacji salonu. Wystrój salonu utrzymany jest w stonowanej gamie brązu z akcentami czerni.

Aranżacja salonu w drewnie

Aranżacaja salonu jest klimatyczna. W salonie architekci wzmocnili wrażenie półmroku. Podłogi w salonie, a także schody wyłożone są deskami egzotycznego lapacho. Również ściany salonu są pokryte drewnem. Taka aranżacja salonu nawiązuje do stylu lat 60., do czasu, kiedy okleiny po raz pierwszy stały się bardzo modne. Urządzając wnętrza architekci zastosowali klarowny zamysł kolorystyczny.

Salon projekt wnętrza

Wystrój salonu zaprojektował Mikołaj Wierszyłłowski i  Wojciech Barański. Salon na parterze architekci podzielili na aneks wypoczynkowy oraz jadalnię, które są otwarte na hol i kuchnię. Część salonu przeznaczoną do relaksu oddziela od stołu sofa „Bora”, pierwszy z mebli zaprojektowanych przez Mikołaja Wierszyłłowskiego i Roberta Nowakowskiego dla firmy Iker. „Bora” jest wykonana ze skóry i płyty fornirowanej palisandrem. Była prezentowana nie tylko w kraju, ale i za granicą, m.in. we Frankfurcie. Schody i regał stanowią całość. Wtopiona w ścianę konstrukcja wygląda niezwykle lekko. Meble w salonie mają proste formy. Nie zmiękczono ich tkaninami. Elegancka aranżacja salonu i jadalni została podkreślona zestawieniem drewna o wyrazistym rysunku słojów z gładkimi, czarnymi i szarymi akcentami. W jadalni w roli głównej występuje metalowy stół („Less” firmy Molteni), o pełnej wdzięku sylwetce, z blatem niemal tak cienkim jak kartka papieru.

Aranżacja salonu: meble

Domownicy chętnie spędzają czas przy kominku w salonie. Telewizor? Ma swoje miejsce w szafie obok wieczorami gospodarze odpoczywają na sofach, czytają, gawędzą. Gdy przychodzą przyjaciele, pani domu wyciąga ze schowków poduchy i rozkłada na miękkim dywanie (firmy Gandia Blasco). Kto chce, siada na nich bliżej ognia. Architekci „otulili” aneks wypoczynkowy w salonie ekranami w okleinie z drewna lapacho. Pokryli nimi także część sufitu. W oknach wiszą tkaniny Marimekko, z nadrukowanym złotym wzorem drzew. Ażurowy regał na naczynia wytycza granicę między kuchnią a jadalnią.