Aranżacja salonu z kuchnią z czarną płytą OSB i cegłą dziurawką w tle

2016-02-17 18:06 Monika Czerwińska-Konarska

Salon z kuchnią zostały zaaranżowane w sposób oryginalny. Wykorzystane  surowe materiały wykończeniowe sprawiają, że styl industrialny mocno się tu udomowił. Nieotynkowana cegła dziurawka i płyta OSB w zderzeniu z charakterystycznymi bibelotami sprawiają, że połączona przestrzeń salonu, kuchni, sypialni i garderoby jest jednocześnie ciekawa i oryginalna.

Właścicielka mieszkania jest osobą aktywną. Kocha podróże i aktywność sportową na otwartym powietrzu. Pewnie dlatego podświadomie dążyła  do otwarcia i połączenia salonu z sypialnią i kuchnią w jedną otwartą przestrzeń. Jedynym zamykanym pomieszczeniem jest łazienka. Otwarta przestrzeń salonu z kuchnią urządzona jest raczej oszczędnie. Aranżacja wnętrza jest prosta i sadząc po wykorzystanych materiałach, na pierwszy rzut oka wydaje się surowa. Jednak liczne bibeloty, najczęściej przywożone z podróży sprawiają, że atmosfera w mieszkaniu jest naprawdę domowa. Decyzja o połączeniu przestrzeni salonu, kuchni i garderoby była wspólna – właścicielki i architekt wnętrz Marty Napiórkowskiej – Łosin z pracowni MANA Design.

Aranżacja salonu kuchnią w stylu industrialnym

Królową salonu jest modułowa sofa z szezlongiem i skóra cielęca jako dywan. Nie znajdziemy tutaj też typowego, tradycyjnego w formie stolika kawowego. Zamiast niego są trzy małe, okrągłe, każdy inny. Aranżacja kuchni też z założenia miała być jak najmniej kuchenna. Mimo, że materiały wykończeniowe są raczej surowe  spora ilość bibelotów czyni wnętrze domowym. Na ścianie z płyty OSB pomalowanej na czarno jest kolekcja świętych obrazków. Część  to prezenty od babci, podświetlana ramka pochodzi z aukcji internetowej, jeden z obrazków przyjechał z właścicielką z Los Angeles. Jest też obraz i głowa Buddy przywiezione z Kambodży. Dobrym pomysłem architekt wnętrz  było unikanie centralnie zawieszonych lamp, które mogłyby przytłoczyć wnętrze.  We ten sposób w mieszkaniu pojawiły się kable z żarówkami w modnym stylu industrialnym.

Zobacz też: szara sofa w nowoczesnym salonie

Aranżacja kuchni z płyta OSB pomalowaną na czarno

Kuchnia znajduje się w otwartej przestrzeni dziennej mieszkania, stąd właścicielce zależało na tym żeby kuchnia była jak najmniej kuchenna. Stąd brak tradycyjnych szafek wiszących. Szafki dolne i ściana nad nimi wykonane są z płyty OSB pomalowanej na czarno. Blat wyspy zabezpieczono, tak jak w łazience, bezbarwnym lakierem. Blat wyspy jest nieco wyższy  niż szafki pod ścianą dzięki czemu chociaż  w minimalny sposób zasłania z salonu widok na kuchnię. Ciekawym pomysłem jest ścianka w szafce pod wyspą z szyby zbrojonej przez która widać starannie dobrane akcesoria kuchenne.

Czytaj też: wyspa kuchenna od podszewki

Więcej inspiracji: