Aranżacja salonu: jak wprowadzić styl afrykański do nowoczesnego wnętrza

2016-02-19 17:55

Beżowy salon z inspiracjami nawiązującymi do stylu afrykańskiego. Czy styl afrykański pasuje do nowoczesnych wnętrz domu? Tak, jeśli elementy stylu afrykańskiego są dodatkiem do aranżacji wnętrz, a nie bazą. Pokazujemy ciekawy salon z dodatkami dekoracyjnymi w kolorze czarnym i mahoniowymi meblami.

Spis treści

  1. Beżowy salon i elementy stylu afrykańskiego w kolorze czarnym
  2. Domowe biuro w salonie. Stylowa harmonia
  3. Czytaj też: jak urządzić domowe biuro?

Przytulny, jasny, beżowy salon z czarnymi elementami jest miejscem, w którym toczy się codzienne życie rodzinne, a jego wystrój nawiązuje do styl afrykańskiego. Łagodna baza kolorystyczna, w kolorze beżowym, została podkreślona i przełamana ciemnymi dodatkami dekoracyjnymi - figurkami afrykańskimi, donicami i ramkami zdjęć (czarny i ciemnobrązowy ładnie uzupełniają kompozycję kolorystyczną w mieszkaniu). W aranżacji domu wykorzystano także dużo ciekawych lamp. W aranżacji wnętrza domu, w którym łączą się różne style pomogła Beata Michalak, właścicielka Studia Deccor. Doradzała przy doborze kolorów ścian, tapet, dodatków dekoracyjnych, a co najważniejsze wskazała kierunek jak połączyć różne style w wystroju wnętrz. Aranżacja wnętrza domu jest wypadkową wielu przeprowadzek (15!) i przemyśleń dotyczących wystroju i funkcjonalności wnętrz. W efekcie udanej współpracy właścicielki domu i firmy dekoratorskiej Beaty Michalak powstał dom z ogrodem spełniający marzenia. 

Beżowy salon i elementy stylu afrykańskiego w kolorze czarnym

Aranżacji salonu przyświecały delikatne odcienie beżowych ścian, a także beż na podłodze i tkaninach, trochę czerni w dodatkach dekoracyjnych oraz ciepła kolorystyka kawy i zieleni roślin - takie, które kojarzą sie z plantacjami kawy w tropikalnej Afryce. O wpływach stylu afrykańskiego na aranżację salonu przypominają także drewniane żaluzje w oknach, filtrujące światło słoneczne do wnętrza domu jak kolonialne shuttersy. Beżowy salon jest częścią otwartej przestrzeni dziennej, do której należą jeszcze kuchnia i hol. Całość, oprócz beżowych ścian spaja szlachetna marmurowa posadzka. Na takim tle ładnie odcinają się ciemne, mahoniowe meble i czarne dodatki. Marmurowa posadzka zimą wymaga noszenia ciepłych skarpet, ale za to latem przyjemnie chłodzi. Szczególne miejsce w salonie zajmują także zdjęcia z licznych podróży, także do Afryki.

Domowe biuro w salonie. Stylowa harmonia

W aranżacji salonu znalazło się także miejsce na niewielkie domowe biuro. Ciemne pięknie, wręcz graficznie, odcina się od kremowej ściany. Jednak taki zdecydowany kontrast wymaga zrównoważenia. Stad pomysł  na domową galerię zdjęć w czarnych ramach. Taka aranżacja wprowadza do salonu spokój i harmonię. Całości dopełnia klasyczna w formie lampa stołowa na białej podstawie.

Czytaj też: jak urządzić domowe biuro?