Aranżacja salonu czyli jak spędzamy czas wolny. Przed telewizorem?

2016-08-01 16:45 Monika Czerwińska-Konarska

Aranżacja salonu czyli biała ściana z telewizorem. Już nie przede wszystkim, ale cały czas większość  z nas nie wyobraża sobie spędzania wolnego czasu w domu bez oglądania filmów, seriali, ciekawej publicystyki lub gier na PS. Jak jednak zaaranżować ścianę z telewizorem, by nie włączony nie dominował aranżacji salonu? Mamy kilka pomysłów na aranżację salonu z telewizorem!

Telewizor nadal jest istotnym elementem w aranżacji salonu. Skoro wydajemy niemałe kwoty na najnowsze cuda techniki, pamiętajmy o pozostawieniu wolnego miejsca na szarej ścianie wokół, tak by podczas oglądania pasjonującego filmu lub programu nic nas nie rozpraszało. Najlepszym wzorcem jest sala kinowa, w której króluje wyłącznie ekran…  Jednak wielu z nas nie chce by wyłączony telewizor dominował aranżację salonu. Zwłaszcza jeśli naszym ulubionym stylem nie jest minimalizm lub nowoczesność, które są nierozerwalnie związane z najnowsza techniką.

Aranżacja salonu z telewizorem. Ukrywać czy eksponować?

No własnie, to pytanie często spędza sen z powiek podczas aranżacji nowego mieszkania lub remontu. Czy wieszanie telewizora na ścianie jest jeszcze modne? Albo czy nie popsujemy białej ściany czarnym ekranem? Albo co z ukochaną cegła na ścianie? Czy nowoczesny telewizor nie będzie gryzł się z oryginalną cegłą rozbiórkową? Na wszystko jest sposób:

  • Równowaga formy i koloru

Równowaga, czyli czarny ekran telewizora przestanie odgrywać główną rolę na białej ścianie jeśli w jego pobliżu umieścimy inny przedmiot podobnej wielkości i w podobnym kolorze. Może to być absorbujący wzrok dywan – na przykład tak modny w stylu skandynawskim dywan w czarno-białe pasy. Czarny, niski fotel lub piecyk - koza umieszczone w strefie wypoczynkowej salonu dadzą podobny efekt.

  • Podobne podobnym – jak w homeopatii

Podobne podobnym, czyli na sąsiednich białych ścianach umieśćmy minigalerie fotografii lub obrazów. Ekran telewizora „zginie” pomiędzy podobnymi prostokątami lub kwadratami, szczególnie w ciemnych ramach. Podobny efekt osiągniemy umieszczając na tej samej lub sąsiedniej ścianie, ale w zasięgu jednego spojrzenia kominek w minimalistycznej oprawie. Zadziałają tu znowu podobne kształty i kolory rozpraszające uwagę od czarnego ekranu.

  • Czego nie możesz ukryć, uczyń zeń zaletę

Jeśli naszym ulubionym stylem jest styl minimalistyczny nie będziemy wieszać na białych ścianach tysiąca zdjęć i obrazów. Możemy natomiast postawić na przeskalowany telewizor, który sam w sobie będzie wyjątkową i niecodzienną ozdobą salonu. Instalując głośniki kina domowego także podkreślimy co jest naszą pasją w wolnym czasie. Możemy też potraktować telewizor jak obraz i oprawić go w ramę. W stylu glamour sprawdzi się złota lub lakierowana rama barokowa, w stylu eko z niewykończonego, w trochę organicznym kształcie,  drewna.

Czytaj też: montaż telewizora na ścianie