Porzeczka czerwona 'Heros' - Ribes rubrum ‘Heros’

2020-07-16 15:44 Paweł Romanowski
Porzeczka czerwona 'Heros'
Autor: Agnieszka Mike-Jeziorska Porzeczka czerwona 'Heros'

Porzeczka czerwona 'Heros' to niemiecka odmiana porzeczki czerwonej, powszechnie uprawiana w całej Europie w sadach towarowych oraz w ogrodach przydomowych.

Porzeczka czerwona 'Heros' charakteryzuje się słabym wzrostem, wydając mało pędów. Pokrój jest zwykle kulisty. Owoce tej odmiany porzeczki czerwonej są duże, zebrane w bardzo długie grona, dojrzewają równomiernie, bardzo wcześnie, w pierwszej połowie lipca lub nawet pod koniec czerwca, nie opadają. Skórka owoców jest ciemnoczerwona, błyszcząca, miąższ bardzo smaczny.Z uwagi na wczesne kwitnienie porzeczki czerwonej 'Heros', wiele kwiatów bywa uszkadzanych przez wiosenne przymrozki. Porzeczka czerwona 'Heros' najlepiej rośnie i owocuje w cieplejszych regionach Polski i w miejscach gdzie rzadko występują przymrozki. Stanowisko dla tej odmiany porzeczki powinno być słoneczne i osłonięte od wiatru. Porzeczka czerwona 'Heros' jest wrażliwa na opadzinę liści porzeczek (inaczej antraknozę).

Stanowisko słoneczne
Wilgotność gleby średnio wilgotna
Roślina ozdobna z owoców
Zimozielone Nie
Kategoria Owocowe
Podlewanie mało
Barwa liści/igieł zielona
Pokrój kulisty
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

Z czerwcowym „M jak Mieszkanie” w sezon letni wkraczamy pełni optymizmu – z fantazją, lekkością i w kolorze! Pomogą w tym rozwiązania, meble i dodatki, które poprawią nasz komfort wypoczynku i pozwolą poczuć się jak na wakacjach.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Czerwiec 2021