Żylistek szorstki 'Candidissima' - Deutzia scabra 'Candidissima'

2020-07-16 15:35

Żylistek szorstki 'Candidissima' to krzew liściasty o wzniesionych, sztywnych, grubych pędach, dorastający do 2–3 m wysokości.

Żylistek szorstki 'Candidissima'
Autor: GettyImages Żylistek szorstki 'Candidissima'

Żylistek szorstki 'Candidissima' ma ciemnozielone, szorstko owłosione liście długości do 8 cm. Kwitnie obficie, na przełomie czerwca i lipca. Śnieżnobiałe, pełne kwiaty (w pączku jasnoróżowe) są zebrane w wysmukłe kwiatostany. Najlepsza dla żylistków jest gleba piaszczysto-gliniasta o dość dużej zawartości próchnicy, mogą jednak rosnąć na każdej glebie, pod warunkiem, że nie jest podmokła i zbyt sucha. Podczas suszy krzewy należy podlewać. Wymaga stanowiska osłoniętego, słonecznego lub półcienistego.

Nie jest w pełni mrozoodporny, podczas ostrej zimy może przemarzać, dlatego warto krzewy zabezpieczyć przed zimą usypując kopiec z ziemi bądź liści.W ogrodach można go sadzić pojedynczo bądź w grupach.

Stanowisko słoneczne
Wilgotność gleby średnio wilgotna
Roślina ozdobna z liści/igieł
Stanowisko półcieniste
Roślina ozdobna z kwiatów
Kategoria Krzewy liściaste
Wysokość 2 m - 3 m
Termin kwitnienia VI - VII
Zimozielone Nie
Barwa kwiatów biała
Podlewanie średnio
Barwa liści/igieł zielona
Pokrój wzniesiony
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE