Złotlin japoński - Kerria japonica

2020-07-16 15:36 Opracowanie redakcja serwisu
Złotlin japoński
Autor: Agencja Promocji Zieleni - Agnieszka Żukowska Złotlin japoński

Złotlin japoński to krzew liściasty z rodziny różowatych Rosaceae, o licznych wyprostowanych pędach, rozrastający się dzięki odrostom korzeniowym. Osiąga 1,5–2 m wysokości i podobną szerokość.

Złotlin japoński to krzew o ozdobnych kwiatach. Kwitnie w kwietniu-maju wydając liczne żółte kwiaty podobne do pojedynczych kwiatów róż, średnicy około 5 cm. Jasnozielone, ząbkowane na brzegach liście rozwijają się wcześnie, jesienią przebarwiają się na żółto, na zimę opadają. Dodatkową ozdobą rośliny – szczególnie w okresie zimowym - są zielone, gładkie pędy. Krzew może rosnąć na różnych stanowiskach: od słonecznego do cienistego. Jest także tolerancyjny w stosunku do gleby, ale najlepiej rośnie na glebach przepuszczalnych. Złotlin japoński rozmnaża się przez podział roślin lub przez odrosty korzeniowe, jesienią (wrzesień–październik) lub wiosną. Złotlin można sadzić pojedynczo bądź w grupach, można także tworzyć z niego żywopłoty.

Stanowisko słoneczne
Wilgotność gleby średnio wilgotna
Roślina ozdobna z liści/igieł
Stanowisko półcieniste
Roślina ozdobna z kwiatów
Kategoria Krzewy liściaste
Termin kwitnienia IV - V
Zimozielone Nie
Wysokość 1,5 m - 2 m
Podlewanie średnio
Barwa liści/igieł zielona
Barwa kwiatów żółta
Pokrój wyprostowany
Pokrój wzniesiony

NOWY NUMER

Maj w M jak Mieszkanie wabi kolorami i zachęca do zmian w domu. Prezentuje piękne przedmioty i aranżacje w pastelowych odcieniach różu, błękitu, żółtego i zieleni.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Maj 2021