Trzmielina Fortune'a 'Argenteomarginata' - Euonymus fortunei ‘Argenteomarginata’

2020-07-16 15:38
Trzmielina Fortune'a 'Argenteomarginata'
Autor: Mirosław Krogulec Trzmielina Fortune'a 'Argenteomarginata'

Trzmielina Fortune'a 'Argenteomarginata' to zimozielony płożący krzew. Pochodzi z Chin. Jego długie pędy zakorzeniają się w ziemi lub wspinają na podpory za pomocą korzonków przybyszowych. Liście rośliny są błyszczące, szarozielone, z nieregularną białą obwódką.

Trzmielina Fortune'a 'Argenteomarginata' tworzy gęste kobierce, więc polecana jest przede wszystkim jako roślina okrywowa oraz do kompozycji w pojemnikach. Efektownie wygląda również wtedy, gdy pokrywa pnie drzew, murki oporowe, kamienie, ale tylko w miejscach osłoniętych i ciepłych, bo w surowe zimy części rośliny wystające ponad pokrywę śnieżną mogą przemarzać. Najlepiej rośnie na próchnicznych, żyznych podłożach. Rocznie przyrasta około 15 cm. (mn-k)

Poznaj inne odmiany trzmieliny Fortune'a:

Stanowisko słoneczne
Wilgotność gleby średnio wilgotna
Roślina ozdobna z liści/igieł
Stanowisko półcieniste
Wysokość 25 cm
Kategoria Krzewy liściaste
Zimozielone Tak
Podlewanie średnio
Pokrój płożący
Barwa liści/igieł zielonoszara
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

W październikowym numerze „M jak Mieszkanie” zapraszamy do domu ciepłe, zgaszone odcienie i nastrojowe światło. Przedstawiamy inspirujące przykłady lamp w stylach boho, industrialnym i nowoczesnym. Znajdziesz tu swoje ulubione!

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie – Październik 2021