Tawuła brzozolistna 'Tor Gold' PBR - Spiraea betulifolia 'Tor Gold' PBR

2020-07-16 15:39

Tawuła brzozolistna 'Tor Gold' PBR to wolno rosnący krzew liściasty, który dorasta do 60-80 cm wysokości. Pochodzi od starszej, dobrze znanej odmiany tawuły brzozolistnej 'Tor'.

Tawuła brzozolistna 'Tor Gold' PBR Ma pokrój zwarty, płasko kulisty. Ozdobą rośliny są liście o długości 2-4 cm, które wiosną są intensywnie żółte, najmłodsze z różowawym odcieniem, później stają się żółtozielone, a jesienią przebarwiają się na żółto. Dodatkową ozdobą rośliny są młode pędy o czerwonym zabarwieniu. Kwitnie obficie w czerwcu. Drobniutkie białe kwiaty zebrane są w małe płaskie kwiatostany. Krzew najlepiej rośnie na podłożu umiarkowanie wilgotnym, jest tolerancyjna w stosunku do odczyny gleby i jej rodzaju.

Tawuła brzozolistna 'Tor Gold' PBR polecana jest do sadzenia w parkach, zieleni osiedlowej, ogrodach przydomowych. Ze względu na niewielkie rozmiary znakomicie nadaje się do małych ogrodów. Można też ją wykorzystywać jako roślinę okrywową.

Stanowisko słoneczne
Wilgotność gleby średnio wilgotna
Roślina ozdobna z liści/igieł
Roślina ozdobna z kwiatów
Wysokość 60 cm - 80 cm
Kategoria Krzewy liściaste
Zimozielone Nie
Termin kwitnienia VI
Barwa kwiatów biała
Podlewanie średnio
Barwa liści/igieł żółtozielone
Barwa liści/igieł żółte
Pokrój zwarty
Pokrój płasko kulisty
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

Wakacyjny, kolorowy, radosny. Taki jest lipcowy numer „M jak Mieszkanie” . Prezentujemy w nim inspirujące zestawy mebli oraz dodatków na balkon i taras - w różnych stylach, na każdy metraż.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Lipiec 2021