Tawuła brzozolistna 'Tor Gold' PBR - Spiraea betulifolia 'Tor Gold' PBR

2020-07-16 15:39 Redakcja serwisu

Tawuła brzozolistna 'Tor Gold' PBR to wolno rosnący krzew liściasty, który dorasta do 60-80 cm wysokości. Pochodzi od starszej, dobrze znanej odmiany tawuły brzozolistnej 'Tor'. Ma pokrój zwarty, płasko kulisty. Ozdobą rośliny są liście o długości 2-4 cm, które wiosną są intensywnie żółte, najmłodsze z różowawym odcieniem, później stają się żółtozielone, a jesienią przebarwiają się na żółto. Dodatkową ozdobą rośliny są młode pędy o czerwonym zabarwieniu.

Tawuła brzozolistna 'Tor Gold' PBR kwitnie obficie w czerwcu. Drobniutkie białe kwiaty zebrane są w małe płaskie kwiatostany.
Tawuła brzozolistna 'Tor Gold' PBR najlepiej rośnie na podłożu umiarkowanie wilgotnym, jest tolerancyjna w stosunku do odczyny gleby i jej rodzaju.
Tawuła brzozolistna 'Tor Gold' PBR polecana jest do sadzenia w parkach, zieleni osiedlowej, ogrodach przydomowych. Ze względu na niewielkie rozmiary znakomicie nadaje się do małych ogrodów. Można też ją wykorzystywać jako roślinę okrywową.

Stanowisko
Wilgotność gleby
Roślina ozdobna z liści/igieł
Roślina ozdobna z kwiatów
Wysokość 60 cm - 80 cm
Kategoria Krzewy liściaste
Zimozielone Nie
Termin kwitnienia
Barwa kwiatów biała
Podlewanie średnio
Barwa liści/igieł żółtozielone
Barwa liści/igieł żółte
Pokrój zwarty
Pokrój płasko kulisty

NOWY NUMER

To już trzecie wydanie „M jak Mieszkanie” w 2021 roku. Cieszymy się, że jesteście z nami! W tym numerze podpowiadamy, jak urządzić salon - idealny do wypoczynku, zabaw z dziećmi, ale też do pracy.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie okładka 03/2021