Tawlina jarzębolistna 'Sem' - Sorbaria sorbifolia 'Sem'

2020-07-16 15:39

Tawlina jarzębolistna 'Sem' to niska odmiana tawliny jarzębolistnej, należąca do rodziny różowatych Rosaceae. Jest krzewem dorastającym do 1 m wysokości, o prostych pędach.

Tawlina jarzębolistna 'Sem' kwitnie od czerwca do sierpnia. Kwiaty są białe, zebrane w puszyste wiechy na szczytach pędów. Charakteryzuje się pomarańczoworóżowymi młodymi liśćmi i czerwonymi pędami nowych przyrostów. Tawlina jarzębolistna 'Sem' nie jest wymagająca w stosunku do gleby. Stanowisko dla tawliny jarzębolistnej 'Sem' powinno być słoneczne lub półcieniste. Interesująca nowość do pojedynczych i grupowych nasadzeń w ogrodach i parkach.

Stanowisko słoneczne
Wilgotność gleby średnio wilgotna
Roślina ozdobna z liści/igieł
Stanowisko półcieniste
Roślina ozdobna z kwiatów
Wysokość do 1 m
Termin kwitnienia VI - VIII
Kategoria Krzewy liściaste
Zimozielone Nie
Barwa kwiatów biała
Podlewanie średnio
Barwa liści/igieł zielona
Pokrój owalny
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

Wakacyjny, kolorowy, radosny. Taki jest lipcowy numer „M jak Mieszkanie” . Prezentujemy w nim inspirujące zestawy mebli oraz dodatków na balkon i taras - w różnych stylach, na każdy metraż.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Lipiec 2021